Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Stránky [ < ] 1 2 3 ... 18 [ > ]

Hlášení ze dne 31.03.2020

Obecní úřad Vážany nad Litavou oznamuje, že ve středu dne 1. 4. 2020 proběhne v době od 6:30 hod do 11:00 hod mechanizované zametání a čištění vozovky v naší obci na hlavní komunikaci od Slavkova směrem na Hrušky a dále komunikace vedoucí od školy směrem k poldru a na Kobeřice. Žádáme občany o odstavení vozidel v době čištění.

Hlášení ze dne 17.03.2020

Vzhledem k vážnosti situace v celé České republice stran koronaviru a vzhledem k tomu, že už i občané Vážan nad Litavou jsou vystaveni přímému potencionálnímu riziku nákazy koronavirem nabízí Obec Vážany nad Litavou občanům, kteří se ocitli v karanténě donášku nákupů z místního obchodu – smíšené zboží Jan Kundera. Starosta obce důrazně vyzývá ty občany, kteří jsou v rizikovém stavu ohrožení koronavirem, tj. že se vrátili ze zahraničí z lokalit s výskytem koronaviru a současně ohrožují svojí přítomností ostatní příbuzné v rodinném domě, aby dodržovali zásady karantény a nevycházeli na veřejná místa v obci. To znamená nikdo z celé rodiny, jelikož jsou všichni potencionálním nebezpečím a zdrojem nákazy pro ostatní občany obce. Pouze dodržováním bezpečnostních opatření lze účinně bojovat proti nákaze koronavirem, proto je žádoucí, aby všichni občané používali na veřejnosti roušky. Obec objednala přímo od výrobce bavlněné roušky, které by měly být k dispozici do konce tohoto týdne. Informace o možnosti odběru roušek se dozvíte zavčas z místního rozhlasu. V případě potřeby či dotazů se obraťte přímo na starostu obce, popřípadě na pracovníky obce.

Hlášení ze dne 17.03.2020

Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice, bude dne 18. 3. prodávat v 10:00 hod. na obvyklém prodejním místě, čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.

Hlášení ze dne 17.03.2020

Firma JUKKA bude prodávat v úterý 17. března 2020 v čase 10:00 - 10:45 hodin u školy ve Vážanech nad Litavou následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, durancie, třešně, višně, třešňovišně, běžné i sloupovité odrůdy, oskeruše, jeřáb, jedlé kaštany, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, rakytníky, lisky, ostružiny atd.

Hlášení ze dne 17.03.2020

Drůbežárna Prace bude v úterý 17. 3. v 10:30 hod. prodávat: mladé kuřice a chovné kohouty, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.

Hlášení ze dne 09.01.2020

Obec Vážany nad Litavou nabízí občanům možnost odvozu odzdobených vánočních stromečků přímo od jejich domů. Ponechejte stromek v předzahrádce vašeho domu a obecní pracovníci ho odvezou.

Hlášení ze dne 22.12.2019

Obec Vážany n/Lit. zve srdečně na den 24. 12. 2019 všechny občany na vánoční setkání u stromečku na návsi, pod názvem Tekutý kapřík 2019, které začíná ve 12.00 hod. Přijďte se pobavit se svými přáteli a naladit se na štědrovečení dění.

Stránky [ < ] 1 2 3 ... 18 [ > ]

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Obec Vážany n/Lit. má pro svoje občany k dispozici ca 250 ks bavlněných roušek. Zhruba 150 ks je ještě ze zakoupené dodávky a zbytek roušek jsou už dary našich místních švadlenek, které roušky šijí a postupně dodávají na OÚ. K odběru jsou v omezeném množství už i menší dětské roušky.

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 31.03

Obecní úřad Vážany nad Litavou oznamuje, že ve středu dne 1. 4. 2020 proběhne v době od 6:30 hod do 11:00 hod mechanizované zametání a čištění vozovky v naší obci na hlavní komunikaci od Slavkova...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky