Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

"Z Vážan do Vážan" 2017

Se zajímavou aktivitou přišel Výbor pro kulturu a školství Obce Vážany n/Lit., kdy zorganizoval setkání "VÁŽAŇÁKŮ" z různých geografických míst okr. Vyškov.

Podrobné informace o akci podává paní Ludmila Pilátová:

Tato akce se konala v úterý 19. 9. 2017a byla naplánována na celý den. Senioři z Rousínova dojeli do Vážan nad Litavou autobusem ze Slavkova po půl desáté dopoledne. Po přivítání a doladění organizačních záležitostí jsme se šli podívat na „Oranžové hřiště“. Při minulém setkání jsme hostům Oranžové hřiště jen ukázali a prohlídku slíbili příště. Hosté si se zájmem prohlédli celý areál a zmínili jsme i řeku Litavu, kterou máme v názvu obce. Litava pramení v pohoří Chřiby jihozápadně od nejvyšší hory Chřibů Brdo. Teče převážně západním až jihozápadním směrem. Je to významný levostranný přítok Svratky. Délka Litavy se uvádí 58,3 km a do Svratky ústí v Židlochovicích.

Na nově otevřeném workoutovém hřišti většina z přítomných neodolala tomu, aby vyzkoušela některé cvičební prvky. Společně jsme posoudili náročnost cvičení pro nás – seniory. Při cestě z hřiště jsme zavzpomínali na záplavy a ukázali si nově zbudovaný chodník v uličce, která byla tehdy jednou z nejvíce postižených částí obce.

Další program byl přizpůsoben počasí. Měli jsme možnost navštívit děti v MŠ, prohlédnout si nově vyzdobené a upravené prostory školky a popovídat si s paní ředitelkou Stanislavou Babušíkovou a paní učitelkou Zdenou Chudárkovou. V knihovně jsme se zastavili na občerstvení, při kterém jsme si sdělili všechny novinky z poslední doby. Hosté si prohlédli výsledky našeho „Tvoření pro dospělé“, což byly vystavené obrázky, které budou ještě do konce října k vidění v obecní knihovně. Všichni zúčastnění měli možnost ohodnotit vystavené práce. Hodnocení bylo těžké, protože všechny obrázky buď oslovily svým tématem, nebo zpracováním a také mnohdy i svým zajímavým názvem.

Plánovaná vycházka zpět do Slavkova byla nahrazena autobusovou dopravou až do Rousínova. Na pěkném nádraží v Rousínově jsme, při čekání na spoj do Vážan, využili čas k tomu, že nám paní Magda - na mapě v čekárně - ukázala všechny zajímavosti Rousínova. Doplnila ji paní kronikářka Jana Božeková, která naše dnešní putování zaznamenávala. Byl to další velmi příjemný zážitek.

V Královopolských Vážanech nás čekala nejen prohlídka chráněné památky farního kostela sv. Filipa a Jakuba postaveného v letech 1763 až 1768, ale i prohlídka ostatních památek v okolí kostela. Paní Marie Bendová nám ukázala fotografie a přečetla z historických záznamů, které sepsal její tatínek. Královopolské Vážany měly i své kroje. V obci jsou dvoje hody a se zajišťováním stárků mají podobné zkušenosti jako my.

Po krátké procházce obcí jsme se sešli v SOKOLOVNĚ, která byla nově opravena a znovu začne sloužit veřejnosti. Paní Magda Rothkogelová nás seznámila se všemi akcemi, které pořádají v měsíci září a říjnu. Pozdravit nás přišel i pan místostarosta Zdeněk Šedý. Za občerstvení, hudbu a opravdu pohodově připravený společný den, patří poděkování nejen všem organizátorům, ale hlavně všem zúčastněným, kteří - stejně jako při minulém setkání - vytvořili skvělou a přátelskou atmosféru. Vzájemně jsme se ujistili, že se i nadále chceme společně setkávat. Naše akce nejsou určeny jen pro seniory, ale jsou otevřeny všem, kteří si udělají čas a mají chuť pobavit sebe i ostatní.

Ve Vážanech nad Litavou nás bylo 20 a v Královopolských Vážanech 38 účastníků… Takže ještě jednou všem moc děkujeme.

Datum a čas: 20.09.2017 08:57
Napsal: Zam
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

22. 9. 2019 - jsou to přesně dva roky, co se ve Vážanech nad Litavou nenaváží odpad na skládku. Skládka je uzavřena, pozemek spolku SVS Delta Racing Team propadnul soudním rozhodnutím státu. Obec Vážany nad Litavou si oddechla od neustáleho hluku, prachu, nadměrného provozu nákladních aut a zejména od beznaděje, kterou skládka svým neustálým zvětšováním, ohrožujícím majetky a životy občanů, hrozila.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky