Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Výstava výtvarné tvorby

Komentář podává L. Pilátová:

Na středu 14. 6. 2017 jsme naplánovali zahájení výstavy obrázků, které jsme malovali v „Tvoření pro dospělé“ ve středu 31. 5. 2017. Je to zase jedna z netradičních akcí, kterou jsme připravili nejen pro čtenáře a všechny naše občany, ale i pro sebe.

V knihovně nás přivítala Alena Zobačová. Vznik, popis a název jednotlivých obrázků jsem okomentovala já. O pohodu a občerstvení se starala Alena Stříbrná, která vyrobila i originální záložky do knih, jako poděkování účastníkům naší akce.

Malování nám umožňuje vnitřní pocity vyjádřit na plátně. Je to velmi zvláštní pocit, když své dílo můžeme sledovat z odstupu několika dnů, z různé vzdálenosti, ale také z jiného úhlu.

Namalovat si svůj obrázek nám může pomoci nejen vyjádřit trvalou radost, ale i znázornit překonání různých životních změn. Obraz může vyjádřit náš sen, naše pochopení sebe i těch druhých. Harmonie, která vzniká na plátně, se přenáší nejen do pocitů tvůrce, ale i toho, kdo se na obraz správně dívá. A kolik energie skrývá barvami vyjádřená myšlenka!?

Děti, které se přišly na výstavu podívat, si mohly vyzkoušet, jak se maluje s akrylovými barvami. Jejich díla jsme také mohli vidět v průběhu celého odpoledne.

Promítání hodů z roku 1972 bylo součástí našeho programu. Mezi sebou jsme měli i dvě tehdejší stárky. Zavzpomínali jsme na neopakovatelnou a veselou atmosféru takových hodů, kdy se bavila celá vesnice a hosté – nejen z okolních obcí – ale i veškeré pozvané příbuzenstvo.  Velké přípravy, hodně práce, občerstvení, pobavení a načerpání nových společných zážitků – tak to dříve bývávalo …

Ti, kdo se přišli na naši výstavu podívat, jistě tu velkou pozitivní energii cítili. Kdo by si chtěl obrázky prohlédnout, nebo si i nějaký svůj namalovat, má možnost v prázdninovém provozu knihovny.

Děkujeme všem tvůrcům za jejich příspěvky, za výborné trubičky paní Bayerové, za domácí sirupy paní Novotné a Stříbrné, za technickou pomoc a přípravu výstavy panu Dvořáčkovi a Pilátovi.  Všem dvaceti účastníkům včerejšího odpoledne za příjemně prožitý čas.

Naše hody …

Naše vesnice pěkná je,

každý se v ní raduje.

A vždy rád se do ní vrací,

i když ve světě je za prací.

 

Zvláště teď, když se hody blíží,

do obchodů všichni běží.

Každý peče, vaří, smaží,

jen ať i počasí se na hody vydaří.

 

Husa nebo kachna pěkně upečená,

dobrým zelím, knedlíkem obložená.

Také bramborový salát, řízek šťavnatý

je nad všechny jiné dobroty.

 

Nechybí nám vínečko na připití,

není nic lepšího v tom našem žití.

Zákusky, koláče a rolády ke kávě,

to vše patří k hodové zábavě.

 

Na hody se proto těšme,

starosti za dveřmi nechme.

A všichni v tom hodovém veselí

užijme si pátek, sobotu i hodovou neděli...

Alena Stříbrná dodává:

Sešli jsme se ve středu 14. června v knihovně. Kdo? Malířky a malíři, kteří využili příležitosti namalovat si obrázek akrylovými barvami. Vyjádřit své pocity, momentální rozpoležení, náladu nebo prostě si jen namalovat obrázek pro radost a potěchu oka. Odpoledne to bylo velmi příjemné, plné smíchu, povídání, vzpomínání a historek. K této atmosféře přispělo i pohoštění v podobě pochutin i lahodného moku (káva, čaj a domácí sirupy). Myslím, že i malí účastníci našeho výtvarného setkání byli spokojeni a užili si malbu barvami na destičky. Příjemnou tečkou za tímto pohodovým časem bylo promítání 45 let starého dokumentu o hodech konaných ve Vážanech nad Litavou, kde se poznala i dvě děvčata z řad návštěvnic a tvůrkyň tohoto přátelského setkání. Děkuji paní Aleně Zobačové, Ludmile Pilátové, Daně Nakládalové, Marušce Novotné, Staňce Halámkové, Jarce Bayrové, Janě Lopatkové, Zdeně Syslové, paní Chalupové, Jiřímu Halamkovi, Jožkovi Pilátovi a Františku Dvořáčkovi za pohodu, veselí a radost, která v našem Kulturním a společenském centru zavládla.

Datum a čas: 15.06.2017 09:18
Napsal: Zam
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Vážení a milý spoluobčané. Dovolte mi, abych Vám všem jménem svým a jménem celého zastupitelstva obce Vážany n/Lit. popřál krásné adventní dny, radostné prožití letošních Vánoc a hodně zdraví a spokojenosti v novém roce 2018, ve kterém se chystáme pokračovat v úspěšně nastaveném trendu, v němž jsou mj. i tyto dva důležité body, a to zvelebování, údržba a budování obecního majetku a další nesmiřitelný boj se skládkou v katastru naší krásné obce. Ing. Václav Matyáš, starosta obce

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.11

V sobotu 11. listopadu 2017, v době od 8:00 hod. do 12:00 hod., provedou členové SDH Vážany nad Litavou v naší obci sběr kovového odpadu. Žádáme občany, aby nepotřebný železný odpad připravili pře...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky