Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Výšlap na PÁLAVU 2017

Povedenou a nadmíru početnou akcí byl výlet na Pálavu, který organizovali Sleťáci.

Informaci k výletu nám podává L. Pilátová, DiS.:

V sobotu 7. 10. 2017 v 8.00 hodin vyrazilo 39 účastníků do CHKO Pálava, kde bylo v plánu navštívit nejen zříceninu gotického hradu s názvem Dívčí hrady (Děvičky), ale udělat si i „výšlap“ po okolí obce Pavlov, kde naše vycházka začínala i končila.

Původní hrad byl většinou postaven ze dřeva, v polovině 14. století byl přestavěn na gotický. Vlastnil ho nejen český král Jan Lucemburský, ale i šlechtický rod Lichtenštejnů  nebo Ditrichštejnů. V roce 1645 Švédové hrad vyplenili a zapálili. Z původního hradu jsme měli možnost vidět dochované obvodové zdi s dělovými baštami a střílnami, kde tloušťka zdí byla až 2 metry. Děti, kterých bylo celkem devět ve věku 3 až 14 let, pečlivě prozkoumaly všechny přístupné sklepy a střílnová okénka.

Z hradu se nám naskýtal – v různých průhledech – překrásný výhled na Nové Mlýny, Pavlov nebo Dolní Věstonice. Někteří vyběhli i na vrchol, kde se nachází televizní vysílač.

Každý dostal plánek a mohl si vybrat trasu, kterou zvládl. Kratší asi 7 kilometrů – Pavlov – Dívčí hrad – po turistické značce na Soutěsku a pak pokračování po zelené turistické značce zpět do Pavlova. Delší trasa, asi 14 kilometrů, vedla po červené značce na rozcestí Perná a dále po modré zpět do Pavlova.

V Pavlově si také mohl každý vybrat, co ho zajímalo. Někteří si udělali procházku obcí, nebo si prohlédli a navštívili místní vinné sklepy, ochutnali burčák, hrozny, nebo využili možnosti navštívit Archeopark.

Cestou, směrem na Zaječí, jsme jeli oblastí, kde se natáčel seriál Vinaři. Závěr našeho putování byl v Šakvicích, kde bylo připraveno občerstvení. Příjemné prostředí restaurace jsme využili k posilnění, popovídání a odpočinku. Děti využily všeho, co nabízel přilehlý dvůr a zahrada. 

Kdo se nezúčastnil, má možnost na fotografiích vidět, jak se nám všem dařilo si tento den vychutnat. Ráno nás, po krátkém dešti, vítala krásná duha. Večer jsme se vraceli s barevnou paletou zážitků a pocitů, kterých se nám za celý den vrchovatě dostalo.

Děkujeme všem organizátorům, především Alce Májkové a Miloši Cenkovi, kteří stejně jako dřívější organizátorka „výšlapů“  Staňka Halamková, připravili akci pro všechny věkové kategorie. A protože jsme tentokrát jeli autobusem, děkujeme i panu řidiči a všem účastníkům zájezdu, kteří vytvořili skvělou atmosféru, která se bude zcela jistě i v dalších společných akcích opakovat…  A víte proč? Protože je to jako když se začnete dívat na televizní seriál … Také jsem zvědavá kdo, kam, kdy a s kým naplánuje další „výšlap“ nebo nějakou jinou zajímavou akci.

Datum a čas: 09.10.2017 22:27
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozklikávací rozpočet

 

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 01.07

Společnost EG.D, a.s. bude provádět 8. a 11. 7. 2022 odečty všech elektroměrů. Kdo má elektroměr nepřístupný, může zanechat stav na viditelném místě.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Znojemský týden - Zámek Vážany nad Litavou

Televize spolu - "Odkupu černé skládky ve Vážanech n/Lit."

ČT 1 - koupě skládky Vážany n/Lit. (min. 7:04)

Vážany nad Litavou plánují koupit problematickou skládku zeminy

ČT 1 - skládka Vážany n/Lit.

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky