Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Výsadba obecního sadu Vážany n/Lit. 2018

Dne 27. 10. 2018 proběhlo v rámci oslav 100. výročí vzniku našeho samostatného státu založení obecního ovocného sadu, který vhodně doplňuje extravilán obce Vážany n/Lit. a vytváří návazný prvek na lokalitu výstavby obytných domů „Za hřbitovem“.

V dopoledních hodinách se na místě samém sešlo bezmála 50 občanů, kteří přišli pomoci s výsadbou sadu.

Bylo vytvořeno 6 skupin (dle druhů stromů), přičemž každá obdržela plánek s umístěním jimi vysazovaných stromů. A tak začal efektivní způsob výsadby, který při počtu 76 ks stromů byl zvládnut za necelou hodinu.

Pro výsadbu byly připraveny vyhloubené díry, prohnojené a zalité z předchozího dne tak, aby následná zálivka, kterou nám zajišťovali místní hasiči, byla prováděna už do finálně vytvořených trychtýřů okolo vysazených a kůly zajištěných stromů.

Počasí se vydařilo a po skončení výsadby se spustil dlouhotrvající déšť, který je pro naši vysušenou krajinu tolik potřebný.

Z dotací pořízený obecní sad je pro nás sice další starostí (údržba – prořezy stromů, zalévání, ochrana před zvěří, aj.), ale vzniklo „něco“ zcela nového, určeného pro naše potomky, kteří plně využijí tento krajinný prvek, jako cíl procházek a zdroj čerstvého ovoce.

Vysázeno bylo: 10 ks třešní, 7 ks jabloní, 12 ks hrušní, 16 ks meruněk, 4 ks švestek, 1 ks mirabelek, 3 ks renklód, 4 ks moruší a 20ks neovocných stromů, které budou tvořit ochranu a estetický prvek sadu, oddělující ho od bývalého areálu ZD.

Všem, kteří se na výsadbě sadu podíleli, patří velký dík a možná i právo první sklizně ovoce... O tom však budeme jednat na budoucích zasedáních zastupitelstva obce.

Komentář k akci podává: Ing. V. Matyáš

Datum a čas: 27.10.2018 15:19
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

22. 9. 2019 - jsou to přesně dva roky, co se ve Vážanech nad Litavou nenaváží odpad na skládku. Skládka je uzavřena, pozemek spolku SVS Delta Racing Team propadnul soudním rozhodnutím státu. Obec Vážany nad Litavou si oddechla od neustáleho hluku, prachu, nadměrného provozu nákladních aut a zejména od beznaděje, kterou skládka svým neustálým zvětšováním, ohrožujícím majetky a životy občanů, hrozila.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky