Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Vyhodnocení Cykloakce 2018 - Slavkov u Brna

Dne 28. 9. 2018 proběhlo slavnostní otevření cyklostezky Slavkov u Brna - Hodějice, v Bučovické ulici, naproti benzinové stanice EuroOil.

Akce byla zároveň i slavnostním ukončením Cykloakce 2018 - Za poznáním regionu Ždánický les a Politaví.

První slavkovská cyklostezka byla pokřtěna recesistickou hromadnou jízdou a její účastníci byli odměněni drobnými upomínkovými dárky.

Účastníci, kteří se zapojili do celé Cykloakce 2018, měli za úkol navštívit do konce srpna na kole každou z 27 obcí mikroregionu. Jako důkaz jim sloužily otisky razítek, která sbírali do průkazek, vydaných na úřadech a v infocentrech. Na slavnostním ukončení pak majitelé všech razítek získali upomínkové dárky, občerstvení a měli možnost vyhrát jednu z hodnotných cen v tombole. Naši obec v Cykloakci 2018 reprezentovali: Marie Novotná, Klára Matyášová a Václav Matyáš.

Na samotné akci nebyli odměňováni pouze cyklisté. Díky spolupráci s Nadací ČEZ mohli návštěvníci akce podpořit rodinu Lukáška Pospíšila nebo Divadelní spolek Slavkov u Brna. „Na místě byly „cyklotrenažéry“, díky kterým se vyšlapaly peníze na nákladnou rehabilitační léčbu po operaci mozku malého Lukáška nebo na mikroporty (bezdrátové mikrofony) pro slavkovské ochotníky.

Nechyběla ani živá hudba. Na pódiu vystoupila kapela Ad Hoc ze Základní umělecké školy F. France a RAIN z Letonic. Návštěvnicí se také mohli potěšit exhibičním vystoupením týmu Glitter Stars. Pro děti byl připraven skákací hrad a občerstvení zajistil Slavkovský pivovar.

Akce vznikla za podpory společnosti AQE, Swietelsky, Nadace ČEZ, mikroregionu Ždánický les a Politaví, Zámku Slavkov – Austerlitz, Technických služeb města Slavkov u Brna, Cyklo Kyjovský a sdružení NaKOLEon Brno.

Komentář: V. Matyáš

Datum a čas: 03.10.2018 13:53
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 24.10

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané zve všechny své příznivce na poslední letošní zápasy našich mužstev. Budou to poslední zápasy všech kromě "A" mužstva, které ještě za týden v sobotu 3.11. zajíždí...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky