Obsah stránky

Vítání občánků Vážany n/Lit. 2023

středa, 25. říjen 2023 | Kulturní a sportovní akce

V sobotu 21. 11. 2023 přivítal starosta obce Ing. Václav Matyáš, spolu s místostarostou Ing. Jaroslavem Řezáčem a s dětmi, pod vedením paní ředitelky místní MŠ Vážany nad Litavou, naše nové občánky - jmenovitě:

 

Antonín Hrabovský

Julie Mazalová

Eliška Nezhybová

Nela Suchá

Tomáš Štefek

 

Po úvodním, velmi milém a povedeném vystoupení dětí z MŠ, které přednesly pásmo básniček a písniček, přivítal místostarosta všechny přítomné a představil starostovi obce nové občánky. Starosta následně pronesl slavnostní proslov, ve kterém rezonovala ústřední myšlenka nabádající rodiče k bezpodmínečné lásce ke svým dětem a přání nekonečného množství trpělivosti při jejich výchově.

 

Slavnostní vítání občánků proběhlo v letošním roce pouze jednou. Do společenství naší obce bylo přivítáno celkem 5 nově narozených dětí. Původní počet byl o Magdalénu Ryšánkovou vyšší, přičemž tato byla z důvodu onemocnění omluvena, takže si svoje přivítání užije o nějaký čas později.

 

Naše obec se neustále rozrůstá, k současnému datu evidujeme na 310 čísel popisných, kde bydlí celkem 755 občanů. Nová výstavba v ulici za hřbitovem a postupná obnova domů v centru obce přivádí do naší obce nové spoluobčany, kteří se většinou rychle asimilují a dobře se zapojují do dění obce.

 

Další "Vítání občánků" plánujeme na květen 2024.

 

Komentář: Ing. Václav Matyáš

Vítání občánků 2023
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.