Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

5. ročník drakiády Vážany n/Lit. 2019

Zase se sešel rok s rokem, přišel podzim a s ním, dnes již můžeme říct tradiční, vážanská drakiáda. Jako už skoro obvykle, ráno nic nenasvědčovalo tomu, že by drakiáda proběhla, protože mrholilo a absolutně nefoukalo. Nebyli by to ale nohejbalisté, kteří tuto akci pořádají, aby neměli zajištěnu i tuto stránku. Drakiáda začala v sobotu 19.října v 15 hodin a ještě ve 14.20 hod byla rychlost větru 0 m/s. Pak se ale rozfoukalo a draci vzlétli. Ve vzduchu bylo v jednom okamžiku až 35 draků a na poli jsme napočítali okolo devadesáti dětí, rodičů a prarodičů. Dokonce přišli i přespolní z Hrušek a Křenovic. Občerstvení se špekáčky, čajíčkem pro děti a svařáčkem pro dospělé bylo perfektně zajištěno a hodnotící komise ve složení Tamara Kavlíková a Dana Schořová mohla začít hodnotit. Předpokládaný konec byl zamýšlen pořadateli na 16.30 hod, ale příroda rozhodla sama a přibližně v 16.20 přestalo foukat. Draci během pár minut popadaly jeden za druhým na zem. Toto vyvolalo nejeden překvapený úsměv.

Děti pak při vyhodnocení dostávaly diplomy, cukrovinky, dárečky a netradičně i masky (třeba na příští dětské maškarní odpoledne). Určitě zmíníme vítěze jednotlivých kategorií a těmi byli:

Ondra Zachoval, Julinka Smejsíková a David Sis s nejhezčími draky, Míša a Eliška Daňkovi, Daneček Závodný a Pepinka Stříbrná s nejmenšími draky. S největšími draky zvítězili Marek a David Puškáčovi, Martínek Chlup a Boris Hanousek a s nejzajímavějšími draky Denisek Krůl (Strmiska), Erik Oujezský a Kamilka Sebešová. Zvláštní ocenění za draka vyrobeného vlastnoručně byla vyhodnocena Emička Tůmová, za nejbarevnějšího Terezka Daňková a draka s nejdelším ocasem měla Anetka Píšová.

Na závěr se jistě sluší poděkovat jmenovitě těm, kteří se o povedené odpoledne postarali a vše zajistili. Dík patří za finanční podporu představitelům obce, Majce, Vítkovi a Viktoru Zachovalovým, manželům Bělouchovým a Žampachovým, Romanu Janštovi, Davidu Záhorcovi a v neposlední řadě panu Petru Kučerovi za posečení kukuřice na poli, abychom měli kde drakiádu uskutečnit.

Bylo to fajn a příští rok zas!

 

Datum a čas: 24.10.2019 08:25
Napsal: Zam
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Místní poplatky (za odpad, stočné a za psy) je možno hradit od 22. 2. 2021.

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 05.01

Povánoční sběr stromků - odzdobené vánoční stromky je možné po datu 6. 1. 2021 uložit na předzahrádku před dům, kde budou následně obecními pracovníky odvezeny.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky