Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Ukliďme Česko - Vážany n/Lit. 2019

V sobotu 6. 4. 2019 se opět po roce konala úklidová akce v katastru obce Vážany nad Litavou, pod celorepublikovou záštitou "Ukliďme Česko".

V 8:30 hod se sešlo zhruba 30 místních občanů (ca 10 dětí a 20 dospělých), kteří se rozdělili do 2 sběračských skupin a vydali se na předem určené trasy.

Koordinátor akce, David Halamka (předseda výboru pro ŽP), určil zcela jednoznačně trasy sběru a zavedl nový organizační prvek - postupné rozdělování skupin na sběračské podskupiny.

První skupina čítající ca 15 lidí byla převezena na hranice katastru obce Vážany n/Lit. s katastrem Kobeřice. Odtud se vydaly dvě  podskupiny do dvou směrů a následně se ještě jednou rozdělily na další dvě podskupiny... To stejné realizovala i druhá skupina sběračů, která byla přepravena až ke státní silnici ke Slavkovu. Organizačně to bylo zvládnuto na jedničku a tímto systémem dělení skupin se efektivně vyčistil od odpadků téměř celý katastr naší obce.

Všechny skupiny a podskupiny se na sobotní akci zaměřily výhradně na úklid lehčího odpadu, přičemž měly za úkol zmapovat černé skládky většího rozsahu a nahlásit je na závěr akce starostovi, který následně s pracovní skupinou pod obcí a za pomocí mechanizace, nechá tyto černé skládky odstranit.

Sbíralo se do plastových a jutových pytlů, kterých bylo na závěr spočteno celkem 38 ks.

V porovnání s minulými roky lze hovořit o malém zlepšení situace, bylo sebráno menší množství lehkého odpadu a velký odpad z černých skládek nebyl hlášen letos vůbec.

Statistika:

- v r. 2016 zhruba 20 občanů a sebralo se tolik odpadu, který byl prezentován jedním a půl 7 t traktorových vleků,

- v r. 2017 se na akci podílelo ca 40 občanů a sebrala se pouze 1/3 odpadu z r. 2016,

- v r. 2018 bylo 40ti občany sesbíráno 40 pytlů odpadu a další kusový odpad.

Všem účastníkům úklidové akce, kteří si našli na úklid okolí naší obce čas, a kterým není lhostejný případný nepořádek na okrajích cest a komunikací vedoucích kolem naší obce a uvnitř naší obce, patří velký dík a uznání za jejich nasazení.

Akci budeme opakovat opět v příštím roce.

Komentář k akci podává: Ing. V. Matyáš

Datum a čas: 06.04.2019 19:56
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Informace o sportu a výcviku v obci: 1. SDH obnovuje středeční výcviky mládežnických oddílů; 2. TJ Vážany n/Lit. - oddíl kopané zahájil soutěž dospělých i mládežnických mužstev. Rozpis soutěže je k dispozici na webu obce. Od 1. 10. 2019 začíná zimní cvičební sezóna na sokolovně. V případě zájmu o cvičení, výcvik, či jakékoli další pohybové aktivity se registrujte nebo přihlaste svoje děti u TJ (Ing. L. Drkal) nebo SHD (J. Moškvan), případně se doptejte přímo na obecním úřadě starosty obce.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 04.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje všem příznivcům vážanského fotbalu, že v nastávajícím víkendu se bude opět hrát na našem hřišti a to v sobotu 7.9.2019. Program začne již ve 14:00 hod, k...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky