Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Ukliďme Česko - Vážany n/Lit. 2018

V sobotu 7. 4. 2018 se konala úklidová akce v katastru obce Vážany nad Litavou, pod celorepublikovou záštitou - "Ukliďme Česko".

V 8:30 hod se sešlo zhruba 30 místních občanů (ca 10 dětí a 20 dospělých), kteří se rozdělili do 3 sběračských skupin a vydali se na předem určené trasy.

První  skupina (nejpočetnější a složená výhradně z dospělých) uklízela kompletně celou silnici vedoucí z Vážan n/Lit. do Slavkova u Brna, druhá skupina operovala na polní cestě směrem na Kobeřice a u dolního poldru a třetí skupina se vydala uklízet nad Vinohrady.

Po dohodě se SÚS Slavkov, nebyla z Vážan n/Lit. vypravena žádná sběračská skupina směrem po silnici na Hrušky, neboť úklid v tomto úseku si vzala za své právě SÚS Slavkov.

Z důvodu menší účasti občanů na letošní úklidové akci nebylo možné obsáhnout trasu vedoucí polní cestou na Slavkov a následně pod "Pózákem", proto pokud by v následujících dnech měl někdo z našich občanů ještě chuť a čas tuto trasu projít a posbírat, tak rukavice a pytle na sbíraný odpad si může vyzvednout na OÚ ve Vážanech n/Lit. Předem děkujeme za dodatečnou pomoc při sběru odpadu.

Všechny skupiny na sobotní akci se zaměřily výhradně na úklid lehčího odpadu, přičemž měly za úkol zmapovat černé skládky většího rozsahu a nahlásit je na závěr akce starostovi, který následně s pracovní skupinou pod obcí a za pomocí mechanizace, nechá tyto černé skládky odstranit.

Sbíralo se do plastových a jutových pytlů, kterých bylo na závěr spočteno celkem 40 ks.

V porovnání s minulými roky, kdy se akce zúčastnilo v r. 2016 zhruba 20 občanů a sebralo se tolik odpadu, který byl prezentován jedním a půl traktorových vleků. V r. 2017 se na akci podílelo ca 40 občanů a sebrala se pouze 1/3 odpadu z r. 2016. Letos bylo sesbíráno, jak je výše uvedeno, 40 pytlů, 10 ks pneumatik, 1x baterie, 1x umývadlo, 1x shrnovací dveře a další "drobnosti", které se do pytlů nevešly.

Všem účastníkům úklidové akce, kteří si našli na úklid okolí naší obce čas, a kterým není lhostejný případný nepořádek na okrajích cest a komunikací vedoucích kolem naší obce a uvnitř naší obce, patří velký dík a uznání za jejich nasazení.

Akci budeme opakovat opět v příštím roce a už teď se můžeme těšit se na její zakončení, protože stejně jako letos, tak počítáme, že připravíme zase nějaké dobroty, které si účastníci úklidové akce po jejím skončení zaslouženě spořádají.

Komentář k akci: V. Matyáš

Datum a čas: 08.04.2018 08:25
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 13.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané zve všechny své příznivce na bohatý fotbalový program následujícího víkendu. Již v pátek 14.9. zajíždí naše starší přípravka na utkání do Drnovic, kde od 16:30 ho...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky