Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Ukliďme Česko - Vážany n/Lit. 2017

V sobotu 8. 4. 2017 se konala úklidová akce v katastru obce Vážany nad Litavou, pod celorepublikovou záštitou - "Ukliďme Česko".

V 8:30 hod se sešlo téměř 40 místních i přespolních občanů (děti a dospělí), kteří se rozdělili do 5 sběračských skupin a vydali se na předem určené trasy.

První skupina uklízela cestu nad Vinohrady, druhá skupina operovala na polní cestě na Kobeřice a u dolního poldru, třetí skupina se vydala po silnici na Slavkov, čtvrtá parta šla směrem k mlýnu a okolo pomníku str. Látala zpět přes Litavu do obce a poslední, pátá skupina šla polní cestou na Slavkov a následně pod "Pózákem" končila svoji činnost návratem po silnici od Slavkova.

Všechny skupiny se zaměřily výhradně na úklid lehčího odpadu, přičemž měly za úkol zmapovat černé skládky většího rozsahu a nahlásit je na závěr akce starostovi, který následně s pracovní skupinou pod obcí a za pomocí mechanizace, nechá tyto černé skládky odstranit.

Sbíralo se do plastových a jutových pytlů, kterých bylo na závěr spočteno celkem 25 ks. Byla na to také vyhlášena malá dětská soutěž, kdo z dětí uhodne, kolik se nasbíralo pytlů odpadu, tak dostane tričko s logem "Ukliďme Česko". Cenu vyhrál vnuk paní St. Halamkové. Gratulujeme!

V porovnání s loňským rokem, kdy se akce zúčastnilo zhruba 20 občanů a sebralo se tolik odpadu, který byl prezentován jedním a půl traktorových vleků, se letos nejenže účastnilo více lidí, majících zájem na čistotě našeho okolí, ale velice potěšující je ten fakt, že se sebrala pouze 1/3 loňského objemu a to navíc z většího sběrného prostoru než vloni. Je evidentní, že okolí naší obce je výrazně čistější než vloni! A za to patří dík všem občanům obce.

Další velký dík rozhodně patří všem účastníkům úklidové akce, kteří si našli na úklid okolí obce čas, a kterým není lhostejný případný nepořádek na okrajích cest a komunikací vedoucích kolem naší obce a uvnitř naší obce.

Akci budeme opakovat opět v příštím roce a už teď se můžeme těšit se na její zakončení, protože stejně jako letos, kdy se naši Sleťáci postarali o příjemné občerstvení (posíláme jim velké poděkování), tak počítáme, že připravíme zase nějaké dobroty, které si účastníci úklidové akce po jejím skončení zaslouží.

Datum a čas: 09.04.2017 22:20
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

22. 9. 2019 - jsou to přesně dva roky, co se ve Vážanech nad Litavou nenaváží odpad na skládku. Skládka je uzavřena, pozemek spolku SVS Delta Racing Team propadnul soudním rozhodnutím státu. Obec Vážany nad Litavou si oddechla od neustáleho hluku, prachu, nadměrného provozu nákladních aut a zejména od beznaděje, kterou skládka svým neustálým zvětšováním, ohrožujícím majetky a životy občanů, hrozila.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky