Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Ukliďme Česko - Vážany n/Lit. 2017

V sobotu 8. 4. 2017 se konala úklidová akce v katastru obce Vážany nad Litavou, pod celorepublikovou záštitou - "Ukliďme Česko".

V 8:30 hod se sešlo téměř 40 místních i přespolních občanů (děti a dospělí), kteří se rozdělili do 5 sběračských skupin a vydali se na předem určené trasy.

První skupina uklízela cestu nad Vinohrady, druhá skupina operovala na polní cestě na Kobeřice a u dolního poldru, třetí skupina se vydala po silnici na Slavkov, čtvrtá parta šla směrem k mlýnu a okolo pomníku str. Látala zpět přes Litavu do obce a poslední, pátá skupina šla polní cestou na Slavkov a následně pod "Pózákem" končila svoji činnost návratem po silnici od Slavkova.

Všechny skupiny se zaměřily výhradně na úklid lehčího odpadu, přičemž měly za úkol zmapovat černé skládky většího rozsahu a nahlásit je na závěr akce starostovi, který následně s pracovní skupinou pod obcí a za pomocí mechanizace, nechá tyto černé skládky odstranit.

Sbíralo se do plastových a jutových pytlů, kterých bylo na závěr spočteno celkem 25 ks. Byla na to také vyhlášena malá dětská soutěž, kdo z dětí uhodne, kolik se nasbíralo pytlů odpadu, tak dostane tričko s logem "Ukliďme Česko". Cenu vyhrál vnuk paní St. Halamkové. Gratulujeme!

V porovnání s loňským rokem, kdy se akce zúčastnilo zhruba 20 občanů a sebralo se tolik odpadu, který byl prezentován jedním a půl traktorových vleků, se letos nejenže účastnilo více lidí, majících zájem na čistotě našeho okolí, ale velice potěšující je ten fakt, že se sebrala pouze 1/3 loňského objemu a to navíc z většího sběrného prostoru než vloni. Je evidentní, že okolí naší obce je výrazně čistější než vloni! A za to patří dík všem občanům obce.

Další velký dík rozhodně patří všem účastníkům úklidové akce, kteří si našli na úklid okolí obce čas, a kterým není lhostejný případný nepořádek na okrajích cest a komunikací vedoucích kolem naší obce a uvnitř naší obce.

Akci budeme opakovat opět v příštím roce a už teď se můžeme těšit se na její zakončení, protože stejně jako letos, kdy se naši Sleťáci postarali o příjemné občerstvení (posíláme jim velké poděkování), tak počítáme, že připravíme zase nějaké dobroty, které si účastníci úklidové akce po jejím skončení zaslouží.

Datum a čas: 09.04.2017 22:20
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Na Sokolovně byla zahájena zimní sportovní sezóna. Rozvrh cvičebních hodin na Sokolovně je uveřejněn na webu obce: https://vazanynadlitavou.cz/sport/

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 15.11

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ ELEKTRICKÉ ENERGIE: Ve dne 14. 12. 2018 od 8:00 do 15:00 bude přerušena dodávka elektrické energie z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy. Jedná se o h...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Soud o skládce

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky