Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Ukliďme Česko - Vážany n/Lit. 2017

V sobotu 8. 4. 2017 se konala úklidová akce v katastru obce Vážany nad Litavou, pod celorepublikovou záštitou - "Ukliďme Česko".

V 8:30 hod se sešlo téměř 40 místních i přespolních občanů (děti a dospělí), kteří se rozdělili do 5 sběračských skupin a vydali se na předem určené trasy.

První skupina uklízela cestu nad Vinohrady, druhá skupina operovala na polní cestě na Kobeřice a u dolního poldru, třetí skupina se vydala po silnici na Slavkov, čtvrtá parta šla směrem k mlýnu a okolo pomníku str. Látala zpět přes Litavu do obce a poslední, pátá skupina šla polní cestou na Slavkov a následně pod "Pózákem" končila svoji činnost návratem po silnici od Slavkova.

Všechny skupiny se zaměřily výhradně na úklid lehčího odpadu, přičemž měly za úkol zmapovat černé skládky většího rozsahu a nahlásit je na závěr akce starostovi, který následně s pracovní skupinou pod obcí a za pomocí mechanizace, nechá tyto černé skládky odstranit.

Sbíralo se do plastových a jutových pytlů, kterých bylo na závěr spočteno celkem 25 ks. Byla na to také vyhlášena malá dětská soutěž, kdo z dětí uhodne, kolik se nasbíralo pytlů odpadu, tak dostane tričko s logem "Ukliďme Česko". Cenu vyhrál vnuk paní St. Halamkové. Gratulujeme!

V porovnání s loňským rokem, kdy se akce zúčastnilo zhruba 20 občanů a sebralo se tolik odpadu, který byl prezentován jedním a půl traktorových vleků, se letos nejenže účastnilo více lidí, majících zájem na čistotě našeho okolí, ale velice potěšující je ten fakt, že se sebrala pouze 1/3 loňského objemu a to navíc z většího sběrného prostoru než vloni. Je evidentní, že okolí naší obce je výrazně čistější než vloni! A za to patří dík všem občanům obce.

Další velký dík rozhodně patří všem účastníkům úklidové akce, kteří si našli na úklid okolí obce čas, a kterým není lhostejný případný nepořádek na okrajích cest a komunikací vedoucích kolem naší obce a uvnitř naší obce.

Akci budeme opakovat opět v příštím roce a už teď se můžeme těšit se na její zakončení, protože stejně jako letos, kdy se naši Sleťáci postarali o příjemné občerstvení (posíláme jim velké poděkování), tak počítáme, že připravíme zase nějaké dobroty, které si účastníci úklidové akce po jejím skončení zaslouží.

Datum a čas: 09.04.2017 22:20
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozklikávací rozpočet

 

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 22.11

Obecní úřad Vážany nad Litavou oznamuje, že v pátek dne 25. 11. 2022 proběhne na autobusové zastávce stavění vánočního stromu těžkou technikou. Žádáme majitele aut, kteří na výše uvedeném místě par...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Znojemský týden - Zámek Vážany nad Litavou

Televize spolu - "Odkupu černé skládky ve Vážanech n/Lit."

ČT 1 - koupě skládky Vážany n/Lit. (min. 7:04)

Vážany nad Litavou plánují koupit problematickou skládku zeminy

ČT 1 - skládka Vážany n/Lit.

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky