Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Slavkovská iniciativa smíření - Vážany n/Lit. 2016

Další, velmi zdařilou akcí letošního „Kalendáře akcí“ ve Vážanech n/Lit., byla „Slavkovská iniciativa smíření 2016“, konající se dne 1. 10. 2016 v místním kostele sv. Bartoloměje a v sále obecní hospody.

Dle zveřejněného programu proběhlo vše k naprosté spokojenosti všech přítomných, kteří se zúčastnili zahájení (ve 14:00 hod) a semináře s ústředním tématem o milosrdenství, který vedl Mons. Martin Holík. Předsedajícím semináře a člověkem, který udával celé akci patřičný řád, byl Rev. Jaroslav Kratka.

Ekumenickou bohoslužbu, s účastí generálního vikáře brněnské diecéze Mons. Jiřího Mikuláška a při kázání opata Mariana Rudolfa Kosíka OPraem, navštívila bezmála stovka lidí, kteří si mj. mohli poslechnout unikátní pěvecký přednes mistra Martina Hammerle – Bortolotti.

Po bohoslužbě se většina přítomných přesunula opět do sálu dolní hospody, kde po krátkém občerstvení, zazněly první takty zpívaných a hraných skladeb sboru Collegium musicale bonum.

Celá akce byla ukončena ve 20:00 hod požehnáním od Mons. Jiřího Mikuláška, který po společné modlitbě popřál všem přítomným mnoho dobrého do dalších dnů života.

Na závěr dodává starosta: Jsem nesmírně rád, že se dílo podařilo! Je pro mne potěšením, že naše malá vesnice mohla poskytnout kvalitní zázemí pro akci tak velikého významu, jako je Slavkovská iniciativa smíření a zařadila se tak v historii SIS vedle další, větší a významnější obce a i města Slavkova. Děkuji mnohokrát všem protagonistům akce za jejich přítomnost a za jejich perfektní nasazení, které bylo pro mnoho lidí jistě velmi inspirující.

Aktuální informace od starosty: Dostalo se mi té cti, že jsem byl pozván do Radia Proglas, na rozhovor s jedním z hlavních organizátorů SIS Rev. Jaroslavem Kratkou, v cyklu "Křesťana svět". Níže naleznete odkaz k poslechu pořadu, který je vysílán v těchto časech: Premiéra: 16. 10. 2016, 17:00 hod; Opakování: 20. 10. 2016, 22:30 hod, 25. 10. 2016, 0:05 hod

http://www.proglas.cz/detail-poradu/2016-10-16-17-00.html

 

 

Datum a čas: 02.10.2016 13:15
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.11

V sobotu 11. listopadu 2017, v době od 8:00 hod. do 12:00 hod., provedou členové SDH Vážany nad Litavou v naší obci sběr kovového odpadu. Žádáme občany, aby nepotřebný železný odpad připravili pře...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky