Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Siláci z Vážan n/Lit. 2016

Přemýšlel jsem dlouze, jak uvést tuto zprávu o dvou mladých, výjimečných občanech naší obce a napadlo mne takové přirovnání:

Brno mělo svého siláka Frantu Kocourka, blízký Slavkov je spjat se jménem siláka a zápasníka Gustava Frištenského a my ve Vážanech n/Lit. máme aktuálně hned dva siláky, a to velmi mladé, kteří mají svoji budoucnost ještě před sebou. Jsou to: David Zitta a Roman Fuksa.

Oba jsou vyznavači silového trojboje, který vyžaduje nejen použití hrubé síly, ale i dobrou psychickou kondici, právě kterážto určuje při vypjatých soutěžích toho nejlepšího z širokého závodnického pole.

Pro upřesnění, co je to “Silový trojboj“:

Silový trojboj je zaměřen na maximální zvednutou váhu ve 3 disciplínách, a to v dřepu, tlaku na lavičce a mrtvém tahu, které se následovně sečtou ve výslednou hodnotu. Silový trojboj má více federací, které se mírně odlišují svými pravidly a dělí se na divize RAW a EQUIP.

V divizi RAW můžeme zjednodušeně hovořit o využití zejména vlastní hrubé síly, přičemž divize EQUIP k výkonu vyžívá tzv. podpůrné dresy (superdresy).

 

A nyní dejme slovo našim borcům, aby se vlastními slovy sami představili:

„Dobrý den, naše jména jsou Roman Fuksa a David Zitta. Silovému trojboji se věnujeme 3 roky a oba jsme závodníci federace GPC, divize RAW. Cvičit jsme začali, abychom něco udělali se svojí postavou, ale časem jsme oba zjistili, že nás více baví zvedat těžké váhy než budovat objemné svaly.“

Naše dosavadní úspěchy:

David Zitta

Moje první závody se odehrály začátkem dubna tohoto roku. Zúčastnil jsem se MČSR v Půchově, na Slovensku, kde se mi podařilo obsadit 3. místo. Moje další závody byly v červenci 2016 a soutěžil jsem pouze ve dřepu, kde se mi podařilo dřepnout 160 kg, a tak obsadit 4. místo. Oboje závody jsem soutěžil v kategorii 17-19 let, do 75 kg. Moje tréninková maxima jsou dřep: 180 kg, tlak: 100 kg a mrtvý tah: 210 kg.

Roman Fuksa

Moje první závody a prozatím jediné bylo MČR v mrtvém tahu, které se konalo 12. 11. 2016 v Podivíně. Zde se mi podařilo zvednout národní rekord 177,5 kg v kategorii 13-16 let do 67,5 kg, a tak obsadit 2 místo. Nyní se připravuji na MČSR v silovém trojboji. Moje tréninková maxima jsou dřep: 160 kg, tlak: 85 kg a mrtvý tak: 177,5 kg.

 

Oba borce sleduji již delší dobu a zajímám se o jejich sportovní aktivity, ke kterým patří i ovládání izraelského sebeobranného systému Krav Maga. Lze o nich říct, že jsou všestrannými a vytrvalými sportovci, kteří si začínají zažívat svoje první soutěžní úspěchy. Přejme jim, ať jim jejich sportování vydrží co nejdéle a ať oba udržují v pořádku svoje zdraví.

Hoši, za sebe i za ostatní občany Vážan n/Lit. Vám děkuji za skvělou reprezentaci naší obce.

Ing. Václav Matyáš, starosta obce

 

Datum a čas: 27.11.2016 23:17
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Informace o sportu a výcviku v obci: 1. SDH obnovuje středeční výcviky mládežnických oddílů; 2. TJ Vážany n/Lit. - oddíl kopané zahájil soutěž dospělých i mládežnických mužstev. Rozpis soutěže je k dispozici na webu obce. Od 1. 10. 2019 začíná zimní cvičební sezóna na sokolovně. V případě zájmu o cvičení, výcvik, či jakékoli další pohybové aktivity se registrujte nebo přihlaste svoje děti u TJ (Ing. L. Drkal) nebo SHD (J. Moškvan), případně se doptejte přímo na obecním úřadě starosty obce.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky