Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Setkání spolků a organizací Vážany n/Lit. 2018

Na den 7. 12. 2018, v 18:00 hod. svolal starosta obce zástupce místních spolků a občany, kteří se svojí aktivní činností prezentují, jako organizátoři nejrůznějších akcí v obci Vážany nad Litavou, na společné setkání, které proběhlo v horní hospodě.

V úvodu provedl starosta vyhodnocení činností a aktivit v r. 2018, s výhledem do konce roku a vyzval přítomné, aby se následně ve svých příspěvcích sami vyjádřili, jak vnímají dění a obci a co plánují v r. 2019.

Starosta poděkoval všem přítomným zástupcům spolků a aktivním jednotlivcům, za obětování jejich volného času, který věnují ve prospěch občanů, a konstatoval, že r. 2018 aspiruje na rekord co do počtu pořádaných akcí. 

Pro zajímavost trochu statistiky, jak početně vypadal vývoj počtu pořádaných akcí v obci: V r. 2015 - 57 akcí, r. 2016 - 77 akcí, r. 2017 - 83 akcí a letošní rok 2018 - zatím 82 akcí, a to máme před sebou dva vánoční koncerty, šachový a karetní turnaj, pravděpodobně i turnaj ve stolním tenise, výšlap okolo Vážan a akci "Čočková polévka, aneb tekutý kapřík".

Starosta zdůraznil, že jeho cílem vždy bylo a stále je, naši obec propagovat jako aktivní a činorodou obec, což se nám všem úspěšně daří. Kladné ohlasy na Vážany n/Lit. se ozývají z různých koutů celé naší republiky.

Cíl setkávání spolků a aktivních občanů spočívá zejména v tom, že se sešli ti lidé, kteří udávají kulturní, společenský, duchovní a sportovní rytmus v obci, a aby se podělili o svoje poznatky s kolegy z jiných spolků.

Všichni přítomní diskutovali a vzájemně se informovali o tom, jaké akce kdo v r. 2019 bude pořádat. Ze strany TJ Sokol zazněla i smělá myšlenka, zorganizovat v r. 2020 Sjezd rodáků. Toto téma je velkou výzvou, a aby se po ca 25 letech zorganizovala tak velká akce, bude zapotřebí nadstandardního úsilí mnoha dalších spolků a obce.

Na závěr, jako poděkování za aktivitu všech zúčastněných a jejich práci pro obec a občany, bylo servírováno malé občerstvení.

Datum a čas: 09.12.2018 23:48
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Svoz komunálního odpadu v době velikonočních svátků bude probíhat v úterý dne 23. 4. 2019.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 17.04

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané zve své příznivce na opět bohatý fotbalový program na našem hřišti o Velikonočním víkendu. Začínáme v sobotu 20. 4. v 16:00hod. "B" mužstvo přivítá mužstvo Veleš...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky