Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Setkání spolků a organizací Vážany n/Lit. 2018

Na den 7. 12. 2018, v 18:00 hod. svolal starosta obce zástupce místních spolků a občany, kteří se svojí aktivní činností prezentují, jako organizátoři nejrůznějších akcí v obci Vážany nad Litavou, na společné setkání, které proběhlo v horní hospodě.

V úvodu provedl starosta vyhodnocení činností a aktivit v r. 2018, s výhledem do konce roku a vyzval přítomné, aby se následně ve svých příspěvcích sami vyjádřili, jak vnímají dění a obci a co plánují v r. 2019.

Starosta poděkoval všem přítomným zástupcům spolků a aktivním jednotlivcům, za obětování jejich volného času, který věnují ve prospěch občanů, a konstatoval, že r. 2018 aspiruje na rekord co do počtu pořádaných akcí. 

Pro zajímavost trochu statistiky, jak početně vypadal vývoj počtu pořádaných akcí v obci: V r. 2015 - 57 akcí, r. 2016 - 77 akcí, r. 2017 - 83 akcí a letošní rok 2018 - zatím 82 akcí, a to máme před sebou dva vánoční koncerty, šachový a karetní turnaj, pravděpodobně i turnaj ve stolním tenise, výšlap okolo Vážan a akci "Čočková polévka, aneb tekutý kapřík".

Starosta zdůraznil, že jeho cílem vždy bylo a stále je, naši obec propagovat jako aktivní a činorodou obec, což se nám všem úspěšně daří. Kladné ohlasy na Vážany n/Lit. se ozývají z různých koutů celé naší republiky.

Cíl setkávání spolků a aktivních občanů spočívá zejména v tom, že se sešli ti lidé, kteří udávají kulturní, společenský, duchovní a sportovní rytmus v obci, a aby se podělili o svoje poznatky s kolegy z jiných spolků.

Všichni přítomní diskutovali a vzájemně se informovali o tom, jaké akce kdo v r. 2019 bude pořádat. Ze strany TJ Sokol zazněla i smělá myšlenka, zorganizovat v r. 2020 Sjezd rodáků. Toto téma je velkou výzvou, a aby se po ca 25 letech zorganizovala tak velká akce, bude zapotřebí nadstandardního úsilí mnoha dalších spolků a obce.

Na závěr, jako poděkování za aktivitu všech zúčastněných a jejich práci pro obec a občany, bylo servírováno malé občerstvení.

Datum a čas: 09.12.2018 23:48
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozklikávací rozpočet

 

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 22.11

Obecní úřad Vážany nad Litavou oznamuje, že v pátek dne 25. 11. 2022 proběhne na autobusové zastávce stavění vánočního stromu těžkou technikou. Žádáme majitele aut, kteří na výše uvedeném místě par...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Znojemský týden - Zámek Vážany nad Litavou

Televize spolu - "Odkupu černé skládky ve Vážanech n/Lit."

ČT 1 - koupě skládky Vážany n/Lit. (min. 7:04)

Vážany nad Litavou plánují koupit problematickou skládku zeminy

ČT 1 - skládka Vážany n/Lit.

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky