Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Poslední bohoslužba faráře V. M. Červenky ve Vážanech n/Lit. 2018

Dne 19.8.2018 se uskutečnila v kostele sv. Bartoloměje ve Vážanech nad Litavou poslední bohoslužba P. Vít Martina Červenky (42 let) a zároveň si vážanští farníci připomněli 3 roky od doby, kdy byl dne 2.8.2015 ustanoven duchovním správcem ve vážanské farnosti.  Do této služby byl ustanoven novoříšským Opatem  Mariánem Rudolfem Kosíkem.

Za tu dobu se podařilo za finanční pomoci Jihomoravského kraje, Obce Vážany nad Litavou  a vážanských farníků restaurovat oltář, kazatelnu, křtitelnici, obrazy sv. Bartoloměje, sv. Cyrila a Metoděje, Pannu Marii a Křížovou cestu. V současné době probíhá restaurování vitráží u oltáře, které zde byly instalovány v roce 1901.

Za tu dobu  pronesl pan farář mnoho kázání poučných i k zamyšlení, vyprovodil na poslední cestu několik vážanských občanů, pokřtil nové občánky, oddal několik párů, připravil biřmovance na biřmování, požehnal např. Hubertově jízdě, motorkám a zúčastnil se Slavkovské iniciativy smíření.

Dobrá spolupráce byla s ekonomickou (farní) radou, obecním úřadem, farníky. Teď, když už si vážanští farníci a občané na pana faráře zvykli odchází na další působiště a to na poutní místo do Křtin.

Vážanští farníci a za obec pan starosta Václav Matyáš popřáli panu faráři nechť se mu ve Křtinách daří, popřáli mu hodně zdraví, štěstí, pohody, pokory, naděje, lásky a božího požehnání a hlavně aby nezapomněl na naší vážanskou farnost na tento malý, ale náš kostelíček sv. Bartoloměje, který zde stojí již od roku 1287 a kde byl 65. duchovním správcem.

Jaroslav Řezáč

člen farní rady

 

Datum a čas: 23.08.2018 08:10
Napsal: Zam
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Z důvodu zajištění náhradní dopravy za vlaky linky S2 v úseku Brno (hl.n.) – Křenovice (hor.n.) dojde od 14. 1. do 18. 1. 2019 k dočasné změně trasy linky E63, která bude vždy po část dne prodloužena ze smyčky Chrlice až do Křenovic k hornímu nádraží. Více na "Jízdní řády S2 a E63".

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 02.01

V sobotu 5. ledna 2019, od 10:00 hodin, proběhne v naší obci "Tříkrálová sbírka". Děkujeme občanům za poskytnuté finanční příspěvky.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky