Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Pohárový turnaj v kopané Vážany n/Lit. 2017

V sobotu 22. 7. 2017 se konal ve Vážanech n/Lit. tradiční "Pohárový turnaj v kopané". Turnaj, za účasti 4 mužstev, vyhrál fotbalový oddíl ze Slavkova u Brna a naše mužstvo z Vážan n/Lit. se umístilo na 2. místě.

Přinášíme hodnocení pohárového turnaje z pohledu pořadatele:

Opět po roce jsme pořádali na našem hřišti tradiční pohárový turnaj v kopané. Před jeho zahájením jsme měli trochu obavy nejen z počasí (vedro, bouřky ... ), ale i z návštěvnosti, protože jsme, bohužel, neuhlídali kolizi termínu s „Hrušeckou neckyádou“.  Ta nás sice připravila odhadem o 25 - 30 návštěvníků, ale i tak byla účast velmi slušná. Zúčastnilo se asi 100 mužů a 60 žen, přičemž dalších cca 60 byli aktivní účastníci, tedy hráči, trenéři, rozhodčí. Počasí jsme sice objednáno neměli, ale i tak vyšlo dobře – poměrně velké teplo kompenzoval mírný větříček, takže bylo docela příjemně.

       Režie sportovní části turnaje dopadla skvěle, těžko by to někdo vymyslel lépe. Bylo dodrženo nepsané pravidlo, že domácí mužstvo má být ve finále, i když to tak dlouho nevypadalo. Domácí totiž začátek prvního zápasu s Velešovicemi lehce prospali a najednou prohrávali 0:3. Naštěstí po přestávce přišel neuvěřitelný obrat, během 15 minut to bylo 4:3 a domácí se mohli radovat z vítězství. Ve druhém vyřazovacím zápase si Slavkov celkem přesvědčivě poradil s Křižanovicemi, a po výsledku 5:2 rovněž postoupil do finále. Utkání o bronz překvapivě ovládly Velešovice a po výsledku 3:1 obsadily 3. místo.

        Po tomto zápase proběhlo losování tradičně bohaté tomboly, které se počtem i hodnotou cen může v obci rovnat snad jen tombola na Obecním plesu Vážany n/Lit. Losování takového množství cen zabere nějaký čas, někteří byli nervózní, že se výhry hlásí rychle, jiní by už raději viděli zase fotbal, ale nakonec se všechno zvládlo snad ke spokojenosti všech. Výsledek losování hlavní ceny jakoby něco předznamenal, protože výhercem se stal náš bývalý trenér, nyní trenér Slavkova Radek Májek.

         Po tombole přišlo sportovní vyvrcholení turnaje – finále Vážany - Slavkov. Průběh byl trochu podobný našemu prvnímu zápasu s Velešovicemi. Slavkov nás začal přehrávat a postupně si vypracoval náskok 3:1. Ke konci zápasu však naše mužstvo opět zabralo a vyrovnalo na 3:3. Následovaly pokutové kopy, kde hráči Slavkova uplatnili své větší zkušenosti a vyhráli 4:3. Dle našeho názoru byl průběh turnaje velmi vydařený a hráči připravili divákům pěkné sportovní zážitky.

         Celkově hodnotíme letošní turnaj velmi kladně a závěrem bychom ještě jednou chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli do bohaté tomboly a všem, kteří se podíleli na přípravě, průběhu a úklidu po celé akci. To jsou zejména členové výboru TJ a výboru oddílu kopané a ti příznivci, které jste mohli vidět v různých funkcích na turnaji: Svaťa Chlup, Jara Lopatka, manželé Horáčkovi, Staňka Babušíková, Staňka Halamková,  Jana Ondrušová a Dáša Dvořáková. Ještě jednou děkujeme a věříme, že podobně vydařených akcí bude víc a víc.

                                                                                        za TJ Vážany nad Litavou, z.s.

                                                                                        předseda Ing. Ladislav Drkal

Datum a čas: 24.07.2017 10:46
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozklikávací rozpočet

 

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 11.11

V úterý 16. listopadu se uskuteční od 18:00 cvičení v sokolovně s Ninou.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Znojemský týden - Zámek Vážany nad Litavou

Televize spolu - "Odkupu černé skládky ve Vážanech n/Lit."

ČT 1 - koupě skládky Vážany n/Lit. (min. 7:04)

Vážany nad Litavou plánují koupit problematickou skládku zeminy

ČT 1 - skládka Vážany n/Lit.

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky