Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Opravy a rekonstrukce v obci Vážany n/Lit. - jaro 2016

Přinášíme občanům krátkou rekapitulaci o aktuálním dění v obci Vážany nad Litavou, z pohledu oprav a rekonstrukcí staveb a zařízení:

 

I. Pokládka nízkého napětí (NN), veřejného osvětlení (VO), optických kabelů (OK) a rekonstrukce chodníků:

Společností E.ON, která realizuje akci "Pokládka NN - Menšíková", vyvstala Obci Vážany n/Lit. tzv. vynucená investice, kdy při pokládce NN naše obec vstupuje do stavebních prací jako spoluinvestor a pokládá pro sebe vedení VO. Zároveň vyzývá obec společnost VIVO  Connection k položení optického kabelu tak, aby nebylo nutné v krátké době opět rozebírat opravené chodníky a předzahrádky u rodinných domů, za plánovaným účelem, což je zasíťování celé obce digitálním kabelem.

Rozpočet na pokládku VO pro obec vycházel na částku bezmála 550.000,- Kč. Tím, že se obec připojila k dodavatelům  E.ON a VIVO Connection, ušetřila velké náklady. Dodávka pokládky VO byla vysoutěžena za částku ca 150.000,- Kč. Hrubá úspora činí tedy téměř 400.000,- Kč, a proto bude možno dodělat při pokládce kabelů chodníky v celé délce od školy až k dolní hospodě.

 

II. Oprava dětského hřiště:

Získaná dotace od KÚ JMK ve výši 175.000,- Kč umožnila doplnění kolotoče s bezpečnostní dopadovou plochou a houpačky k dalším herním prvkům na dětském hřišti. Následně zaznamená hřiště další dvě změny, a to osvětlení hrací plochy a vybudování chodníků pro příjezd kočárků. Dále budou osazeny nové lavičky a pod lanovku rozprostřen koberec z umělé trávy.

 

III. Oprava sochy sv. Jana Nepomuckého, hřbitovního vstupu a hřbitovní zdi:

Dotace na opravu sochy z ORP, ve výši ca 70.000,- Kč nám umožní zrekonstruovat sochu a její podstavec, který byl v havarijním stavu. Souběžně s opravou sochy probíhají opravy vstupního oblouku na hřbitov, který měl rozpadlou omítku na většině své plochy. Kříž na bráně bude opraven a opatřen antikorozním nátěrem, stejně jako kovová brána vstupního oblouku.

Jelikož byla Obec Vážany n/Lit. pověřena konáním letošního ročníku "Iniciativa smíření 2016", tak bude poopravena a natřena bílou silikonovou barvou i celá hřbitovní zeď.

 

IV. Rekonstrukce hasičky (I. etapa):

Z loňského roku získané dotace ve výši 250.000,- Kč proinvestovává obec na opravu hasičky, konkrétně její přední části, určené pro umístění techniky. Společně s hasičkou bude opravena a zateplena čelní část budovy OÚ a vybudována dlažba a obrubníky. Vnitřní prostory OÚ jsou postupně modernizovány. Na hody 2016 bude v neděli za účasti stárků, dechové hudby a pana faráře hasička slavnostně otevřena a posvěcena.

 

I když nyní přinášejí rekonstrukce a opravy určité nepohodlí a omezení pro občany obce, tak výsledek bude jistě stát za to. Docílíme nově upraveného úseku obce - od školy ke kostelu - nové chodníky a osvětlení. Budova hasičky a OÚ dostane "nový kabát" a bude velmi dobře reprezentovat vzhled naší obce. Rekonstrukce sochy a oprava hřbitovních staveb posune celkový náhled na hřbitov do vyšší dimenze, a co se týká dětského hřiště, tak již nyní je zřejmé, že osazení nových prvků přilákalo na hřiště více dětí, než jak bylo v minulosti.  A to je moc dobře!

 

 

Datum a čas: 08.05.2016 19:23
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Informace o sportu a výcviku v obci: 1. SDH obnovuje středeční výcviky mládežnických oddílů; 2. TJ Vážany n/Lit. - oddíl kopané zahájil soutěž dospělých i mládežnických mužstev. Rozpis soutěže je k dispozici na webu obce. Od 1. 10. 2019 začíná zimní cvičební sezóna na sokolovně. V případě zájmu o cvičení, výcvik, či jakékoli další pohybové aktivity se registrujte nebo přihlaste svoje děti u TJ (Ing. L. Drkal) nebo SHD (J. Moškvan), případně se doptejte přímo na obecním úřadě starosty obce.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky