Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Návštěva seniorů z Rousínova ve Vážanech nad Litavou 26. 10. 2018

Vzájemné návštěvy seniorů z Rousínova a Vážan nad Litavou pokračovaly  další společnou akcí v pátek 26. 10. 2018 ve Vážanech nad Litavou. Tato aktivita navazovala na naši návštěvu v Rousínově, která byla pořádána ke Dni seniorů 3. 10. 2018.

Dnešní program byl velmi bohatý a začínal na autobusové zastávce ve Vážanech nad Litavou příjezdem hostů z Rousínova.

Ti, kteří zde již byli, si všimli, že je nově upraven prostor pře obchodem „Smíšené zboží“, včetně nově provedené fasády.
Následovala prohlídka nových prostor SDH, kde nás všechny přivítala, s historií a současností  SDH  seznámila paní Alena Stříbrná. Přišel nás pozdravit i pan starosta ing. Václav Matyáš. Po krátkém občerstvení následovalo trošku „tvoření“ - zkusili jsme udělat a upéct perníčky.

Nesměla chybět prohlídka všech míst, kde nastala nějaká změna – navštívili jsme zámeček, nakoukli do sokolovny, kde je nová podlaha a výmalba, došli jsme až po opravenou Boží muku, která svou bělostí zářila do dálky. Na fotkách, jsme se snažili zachytit nejen ji, ale i lípu, kterou vysázela TJ Sokol Vážany nad Litavou.

Se zvědavostí jsme prošli část obce, ve které bude stát 18 rodinných domků. Podívali se, kde bude vysázen ovocný sad. Zde se nám naskytl velmi zajímavý pohled na Vážany a okolí. Potěšili jsme se pohledem na lípu vysázenou v této lokalitě v srpnu o vážanských hodech.
Cestou na hřiště na nás svítila nová střecha dolní hospody. V prostorách hřiště se hostům líbilo, že bylo pamatováno na kryté posezení a je zde udržován a využit každý kousek plochy.
Do našeho čtyřhodinového programu se nám vešla i prohlídka kozí farmy, kde jsme ochutnali různé druhy sýrů.

Určitě by se návštěva protáhla déle, ale naši hosté spěchali zpět domů, protože se u nich dnes odpoledne vysazuje lípa, jako připomenutí stoletého trvání našeho státu. No a kde bude vysazena? To se určitě podíváme, až zase navštívíme naše rousínovské přátele.

Poděkování dnes patří především SDH ve Vážanech nad Litavou a pak všem, kteří se na této akci podíleli. Potěšitelné je, že pomáhali zástupci více organizací a to se projevilo na spokojenosti a pohodě, která naše setkání provázela... takže ještě jednou moc děkujeme.
 

Komentář podala: L. Pilátová

Datum a čas: 26.10.2018 18:21
Napsal: Pil
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

22. 9. 2019 - jsou to přesně dva roky, co se ve Vážanech nad Litavou nenaváží odpad na skládku. Skládka je uzavřena, pozemek spolku SVS Delta Racing Team propadnul soudním rozhodnutím státu. Obec Vážany nad Litavou si oddechla od neustáleho hluku, prachu, nadměrného provozu nákladních aut a zejména od beznaděje, kterou skládka svým neustálým zvětšováním, ohrožujícím majetky a životy občanů, hrozila.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky