Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Letní noc s ochutnávkou pomazánek 2016

V sobotu 16. 7. 2016 pořádali Sleťáci tradiční „Letní noc“, která byla doplněna ochutnávkou pomazánek.

Od tří do čtyř hodin odpoledn bylo k ochutnávce dodáno celkem 26 různých druhů pomazánek. Kolem půl páté se začalo ochutnávat.

Vybíralo se nejen podle názvu pomazánky – tvarůžková, vajíčková, rybí, tuňáková, bramborová, česneková, zelná, z červené řepy, pozdrav z Francie, co dům dal, vajíčková s jablky, makrelová, masová, salámová atd., ale i podle chuťí a barvy pomazánky. Každý zvolil svoji vlastní taktiku hodnocení, protože porotcem byl každý, kdo přišel.

U pokladny obdržel příchozíl „hlasovací kuličky“, které vhodil do sklenice, která byla umístěna za každou miskou s pomazánkou. Pomazánky byly všechny výborné, takže bylo velmi těžké rozhodování...

Nejvíce hlasů získala česneková pomazánka od Renaty Oujezdské. Jako druhá se umístila tvarůžková pomazánka, kterou přinesl Jiří Moškvan, ale prozradil, že ji vyrobila manželka. Třetí místo získala Hana Kadrnožková se svojí pomazánkou z červené řepy. Ochutnávat  se mohlo i po vyhlášení, což všichni naplno využili.

Opravdu lze těžko říci, jestli budeme mít zase někdy příležitost vyzkoušet takovou paletu různých pomazánkových chutí … Komu pomazánky nestačily, mohl vyzkoušet něco z místní udírny.

Součástí  večerního programu byla následně i tombola a krátká ukázka country tanečku. Kdo nechtěl tančit mohl jen tak poslouchat, protože hrála opět kapela SAVANA, která si v naší obci získala svoje stálé příznivce. A nejen v naší obci, protože za námi přijeli přátelé z Vyškova a ze Slovenska.

Sleťáci děkují všem, kteří přispěli do „Soutěže o nejchutnější pomazánku“. Všem, kteří přispěli do tomboly. Také obsluze v horní hospodě a panu Moškvanovi  za dovoz a odvoz lavic a stolů.

Jak je vidět na fotografiích, tak počasí trošku zlobilo, takže děkujeme i všem, kteří během akce přenesli stoly a lavice do sálu, aby bylo možno nerušeně pokračovat v příjemném prostředí, s příjemnými lidmi a s příjemnou hudbou, ve slibně započaté zábavě…

 

Datum a čas: 19.07.2016 22:50
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.11

V sobotu 11. listopadu 2017, v době od 8:00 hod. do 12:00 hod., provedou členové SDH Vážany nad Litavou v naší obci sběr kovového odpadu. Žádáme občany, aby nepotřebný železný odpad připravili pře...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky