Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Košt slivovice 2016

Dne 12. 3. 2016 se konal, již tradičně pod záštitou ČZS Vážany nad Litavou, v prostorách Obecního domu, 15. ročník koštu slivovice.

Absolutním vítězem letošního ročníku se stal pan Vladimír Hanák z Kobeřic (původem ale Vážaňák...) se svou slivovicí, která získala nejvyšší hodnocení ze všech vzorků.

V kategorii slivovic obsadil druhé místo pan Aleš Sedlák z Kobeřic a o třetí místo se podělili pan Milan Kundera z Milešovic a pan Oldřich Novotný z Kobeřic.

V kategorii meruňkovic obsadil první místo pan Milan Bayer ze Slavkova u Brna, dělené druhé místo obsadili pan Stanislav Formánek z Nížkovic a pan Martin Matyáš z  Kobeřic. Na třetí místo pak dosáhnul pan Václav Eliáš ze Slavkova u Brna.

V kategorii hruška obsadil první místo pan Radomír Polák z Brna, druhé místo obsadil pan Antonín Hanák ze Slavkova u Brna a o třetí místo se podělili pan Mgr. Vladimír Kypr z Otnic a pan Lubomír Karafiát ml. z Prostějova.

V kategorii letní obsadil první místo pan Vladimír Kučera z Vážan nad Litavou, druhé místo obsadil pan Viktor Zachoval z Vážan nad Litavou a třetí místo obsadil pan Jan Roučka ze Strážnice.

V kategorii likéry obsadila první místo paní Jarmila Černáková z Vážan nad Litavou, druhé místo obsadila paní Věra Burianová ze Slavkova u Brna a dělené třetí místo obsadili pan Vladimír Hanák z Kobeřic a pan Michal Boudný ze Slavkova u Brna.

Návštěvníci letošní akce si jistě opět pochutnali na vystavených vzorcích "kořalek" a při dobré hudbě si zazpívali a popovídali se svými spoluobčany a přespolními sympatizanty Vážanského koštu.

Zahrádkářům patří velký dík za povedenou akci a těšíme se na košt v r. 2017.

Jedna z hlavních organizátorek akce - Marie Zachovalová, dodává:

Dne 27. 2. 2016 degustátoři v počtu 12 osob  vyhodnotili rekordních 136 vzorků, rozdělených do 5.kategorií (59 vzorků slivovice, 36 meruňkovice, 13 hruškovice, 19 letní a 9 likéry). Nebyla to práce lehká, ale chlapci se toho zhostili s velkou odpovědností.

V sobotu 12. 3. 2016 proběhl košt a vyhodnocení, s taneční zábavou a na zpestření i losování tomboly o pěkné ceny. Tato akce nebyla výjimečná jen co do rekordního počtu vzorků, ale i rekordní návštěvností, kdy bylo prodáno 200 vstupenek.

Výbor zahrádkářů touto cestou děkuje všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na této akci, ať už darovali vzorek slivovice, příspěvkem do tomboly nebo jen svou účastí na sobotní akci. A nesmíme opomenout také velmi příjemnou a usměvavou obsluhu u nalévání slivovice.

Datum a čas: 13.03.2016 11:10
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozklikávací rozpočet

 

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 22.11

Obecní úřad Vážany nad Litavou oznamuje, že v pátek dne 25. 11. 2022 proběhne na autobusové zastávce stavění vánočního stromu těžkou technikou. Žádáme majitele aut, kteří na výše uvedeném místě par...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Znojemský týden - Zámek Vážany nad Litavou

Televize spolu - "Odkupu černé skládky ve Vážanech n/Lit."

ČT 1 - koupě skládky Vážany n/Lit. (min. 7:04)

Vážany nad Litavou plánují koupit problematickou skládku zeminy

ČT 1 - skládka Vážany n/Lit.

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky