Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

HODY 2019 a STÁRCI!

Vážení spoluobčané,

oslovuji tímto zejména rodiče mající svoje „děti“ ve věku „náctiletých“ nebo prarodiče, kteří mohou apelovat na svoje vnuky.

Obracím se na vás s výzvou na obnovení stárkování v naší obci - HODY 2019.

Naše obec se nachází v oblasti republiky, která spoluvytváří a stále udržuje zažité tradice Jižní Moravy.

Co se týká naší obecní tradice – hodů a stárkování, tak toto platí obzvlášť! Zde se jedná snad až o povinnost mladé generace, aby naše hodnotné dědictví zachovávala!

Okolní obce – Hrušky, Křenovice, Šaratice, Kobeřice, Otnice, Hostěrádky-Rešov, Zbýšov, Heršpice, Nížkovice a další obce vzdálenější od nás, tradici stárkování na hodech neúprosně udržují. Záleží jim na tom!

Třeba zrovna sousední Hrušky, které získaly vloni ocenění „Vesnice roku 2018“, těžily mnohabodově pro tuto soutěž právě ze zachování tradice hodů.

U nás ve Vážanech n/Lit. stárkování ustrnulo. Přerušil se proud předávání stárkování od těch starších a zkušenějších těm mladším se zájmem uchovávat tradici a společně se podílet na pokračování přirozeného rytmu vesnice.

Apeluji tedy na všechny „náctileté“, ale oslovuji tímto hlavně rodiče, abyste si uvědomili potřebnost znovuzavedení stárkování a obnovili tradici hodů.

Na stárkování zůstávají nádherné a nezapomenutelné vzpomínky po celý život. Stárkování vytváří silná přátelská pouta a rozšiřuje sociální ostrov každého jedince...

Koho tato moje výzva oslovila, ozvěte se mi na tel.: 777743126 nebo na mail: starosta@vazanynadlitavou.cz, abychom si mohli sjednávat schůzky a zorganizovali společně letošní HODY 2019. Čas neúprosně běží (okolo hodů je třeba už nyní zajistit spoustu věcí), proto první termín setkání zájemců o stárkování proběhne v pátek 3. 5. 2019 v 17:00 hod v zasedací místnosti OÚ Vážany n/Lit..

Děkuji předem za váš zájem a úsilí pro udržení tradice v naší obci. Obec vás podpoří!

Ing. Václav Matyáš, starosta obce

Diskuse

Jméno
Kontrola
+ 2 = 10
Text komentáře (Není povoleno použití HTML tagů ani žádný druh reklamy)

Výpis komentářů

Václav Matyáš
(IP: 2a00:1028:8d1c:1182:3442:5e18:d1eb:394a)
12.05.2019 | 21:52
V termínu konané schůzky se dostavily dvě stárky, které mají zájem na tom, aby ve Vážanech n/Lit. stárkování na hody pokračovalo. Vyhlašuji ještě jeden termín, a to na 31. 5. 2019. Zvu všechny, kteří mají zájem o zachování tradice Jížní Moravy v naší obci.
Odkaz: http://
Datum a čas: 16.04.2019 21:40
Napsal: Mat
Kategorie: Pozvánky a výzvy

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Informace o sportu a výcviku v obci: 1. SDH obnovuje středeční výcviky mládežnických oddílů; 2. TJ Vážany n/Lit. - oddíl kopané zahájil soutěž dospělých i mládežnických mužstev. Rozpis soutěže je k dispozici na webu obce. Od 1. 10. 2019 začíná zimní cvičební sezóna na sokolovně. V případě zájmu o cvičení, výcvik, či jakékoli další pohybové aktivity se registrujte nebo přihlaste svoje děti u TJ (Ing. L. Drkal) nebo SHD (J. Moškvan), případně se doptejte přímo na obecním úřadě starosty obce.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 04.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje všem příznivcům vážanského fotbalu, že v nastávajícím víkendu se bude opět hrát na našem hřišti a to v sobotu 7.9.2019. Program začne již ve 14:00 hod, k...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky