Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Divadelní představení LAKOMEC - Vážany n/Lit. 2016

V sobotu 15. 10. 2016 zavítal do naší obce divadelní spolek ze Slavkova u Brna, který pod vedením pana Stanislava Olbrichta předvedl, již avizovanou, povedenou klasickou hru - LAKOMEC.

Více jak stovka přítomnmých diváků, si mohla dosyta vychutnat herecké umění hlavního protagonisty pana Milana Hrazdílka, kterému sekundovali nejen ostatní herečtí kolegové, ale zejména nám všem dobře známá, vynikající Maruška Gottwaldová, která excelovala svým jiskrným vtipem a v roli Fosíny všechny diváky nesčetněkrát rozesmála.

K ději hry:

Pan Harpagon je velmi bohatý pařížský měšťan. V jeho zahradě není strom, v jehož kořenech by se neskrývala truhlice s penězi. Přesto je svým okolím nazýván hamoun, držgrešle, nelida, vydřiduch, kulantně řečeno LAKOMEC. Své služebnictvo odírá, kde může.

Všichni v jeho domě trpí hladem, včetně jeho vlastních dětí i dobytka. Není nic, co by pohnulo jeho srdcem a také jeho vlastnosti se projevují na jeho vzhledu, stává se z něj odporný slizoun.

Ovšem jednoho dne jeho oko spočine na krásné Marii, kterou miluje Harpagonův syn Kleant, což pochopitelně otec neví. Zdá se, že obě Harpagonovy děti ze strachu před otcem tají své lásky. A tak i Eliška před otcem mlčí, že se zasnoubila mladému Valérovi, který ji zachránil před utonutím, a který hledá svoji rodinu, o niž přišel při ztroskotání lodi.

Všechno se začne zamotávat v okamžiku, kdy na scénu vstupuje Frosína, dohazovačka, která má smluvit sňatek pana Harpagona a Marie, ... a Harpagonovi se ztratí truhla s penězi.

Spouští se eskapáda náhodných i úmyslných nedorozumění. Divákovi se tak nabízí jedna z nejpovedenějších taškařic, kterou vyplodil velikán komediálního žánru, pan Molière.


 

Datum a čas: 16.10.2016 21:34
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 11.10

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané zve všechny své příznivce na fotbalové zápasy na našem hřišti o následujícím víkendu. Program zahájí v pátek 12.10. mladší přípravka, která se v 16:30 ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky