Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Divadelní představení - Dámský krejčí Vážany n/Lit. 2018

Divadelní spolek Slavkov u Brna zahrál v neděli 15. 4. 2018, ve Vážanech n/Lit. situační komedii Dámský krejčí, podle Georgese Feydaua, který tuto svou první slavnou hru napsal ve 24 letech.

Hru představila a všechny přítomné (i herce) srdečně přivítala paní Marie Gottwaldová.

Na představení se přišlo podívat asi padesát občanů. Vzhledem k tomu, že je do sálu bezbariérový přístup, navštívili komedii i tři občané na vozíčku. Po dlouhé zimě tak měli nejenom pěkný kulturní zážitek, ale mohli se setkat s přáteli a následně si popovídat.

Hodinu a půl jsme sledovali příběh, kde hlavní postava – lékař – byl lhář a snaží se skrýt svou nevěru před mladou manželkou a tchyní. Když si pro schůzky pronajme bývalou krejčovskou dílnu a musí předstírat, že je dámským krejčím, vše se dál zamotává … Feydeau chtěl, aby všechny role byly obsazeny muži, protože hra byla napsána, když vykonával vojenskou službu a toužil po tom, aby ženské i mužské role v divadle hráli jen muži, jak tomu bylo např. v antickém Řecku.

Pan režisér Stanislav Olbricht , takto obsadil roli tchyně a svěřil ji Milanu Hrazdílkovi, kterého jsme naposledy u nás ve Vážanech n/Lit. viděli jako Harpagona v Moliérově komedii Lakomec.

Poděkování ovšem patří i ostatním hercům a všem z Divadelního spolku ze Slavkova u Brna, protože nám připravili zase jeden z příjemně prožitých podvečerů.

Děkujeme všem, kteří se na zajištění představení podíleli, především Sleťákům, za širokou nabídku kulturních akcí, kterými obohacují náš společný život v obci.

Komentář připravila: L. Pilátová

Datum a čas: 16.04.2018 21:33
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 24.10

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané zve všechny své příznivce na poslední letošní zápasy našich mužstev. Budou to poslední zápasy všech kromě "A" mužstva, které ještě za týden v sobotu 3.11. zajíždí...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky