Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Dětský den ČSCH 2016

V sobotu, 5. 3. 2016 pořádali Vážanští chovatelé DĚTSKÝ DEN, zaměřený nejen na přiblížení své kmenové (chovatelské) činnosti dětem a mládeži, ale zejména na sport, pohyb a soutěžení při "náročných" disciplínách, které byly pro děti připraveny.

Tentokrát přišlo více než v r. 2015 a téměř všechny se postupně zapojily do 11 soutěžně-herních disciplín, které je doslova uchvátily.

Zprávu doplňuje jeden z hlavních organizátorů akce - Pavel Piše ml.: Po několika deštivých dnech nám počasí přálo a tak si nejen vážanské děti mohly užít pečlivě připravený program dne. Bezmála 60 dětí se zúčastnilo bodované soutěže o jedenácti disciplínách, po jejichž splnění obdržel každý účastník balíček se sladkou odměnou. Děti měly při absolvování soutěže možnost vyzkoušet si například jízdu na koloběžce, proběhnout překážkovou dráhu, střelbu lukem či kuší, jízdu na koni v sedle i v kočáře, hod na cíl a další mnohdy legrační úkoly. Děti také vyslechly zajímavou přednášku o chovu, péči a různých zajímavostech ze světa domácích zvířat.

V průběhu dne se děti občerstvovaly čajíčkem a na čerstvém vzduchu chutnaly všem také párky v rohlíku. Všechny zúčastněné zaujala také přehlídka zvířat vážanských chovatelů, kde vedle králíků, holubů či slepiček byla k vidění také skupina nutrií, krásní krocani a také pestrá paleta barev papoušků, vedle nichž skotačil párek fretek.

A závěrem Pavel Piše ml. dodává:"Chtěl bych jménem celého výboru poděkovat všem chovatelům a příznivcům našeho spolku za skvělou spolupráci při organizaci všech akcí naší organizace, ať už oblíbených tří trhů v měsíci únoru, tak této akce pořádané pro naše vážanské děti."

 

 

Datum a čas: 06.03.2016 12:44
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.11

V sobotu 11. listopadu 2017, v době od 8:00 hod. do 12:00 hod., provedou členové SDH Vážany nad Litavou v naší obci sběr kovového odpadu. Žádáme občany, aby nepotřebný železný odpad připravili pře...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky