Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Boj s koronavirem Vážany n/Lit. 2020

Vážení spoluobčané,

obracím se na Vás tímto článkem s výzvou, abychom uchránili naši obec před nebezpečným koronavirem! Je nám všem jasné, že bojujeme s nepřítelem, o kterém toho moc nevíme a nevíme ani přesně jak se správně v této době zachovat. Pokud však budeme všichni dodržovat vydané předpisy a rozhodnutí vlády ČR a pohybovat se v obci vždy s rouškou či jiným krytím obličeje, budeme mít minimálně dobrý pocit, že pro naše zdraví a zdraví ostatních občanů něco děláme.

Obec Vážany n/Lit. zajistila pro svoje občany s trvalým pobytem bavlněné roušky v počtu 500 ks, které budou dnes a zítra (19. - 20. 3. 2020) zdarma rozdány těm, kteří si je přijdou k hasičce vyzvednout. Výdejní časy jsou avizovány místním rozhlasem a zprávami na webu obce.

Jsem si vědom, že počtem 500 ks roušek nepokrýváme číslo 720, což je počet našich občanů s trvalým bydlištěm. Vláda vydala rozhodnutí o tom, že všichni musíme nosit roušky, ale už se moc nezajímá o to, kde si je občané ČR okamžitě zajistí. Mnoho z nás si roušky různého typu už dávno opatřilo, avšak roušek bude stále málo. Proto prosím Vás občany, kteří jsou ochotni zapojit se do šití roušek i pro veřejnost, tak nabídněte obci svoje služby, budeme za to moc rádi a jsme schopni se podílet finančně na vzniklých nákladech.

Obcí zajištěné roušky jsou pratelné a dají se používat opakovaně (Doporučení výrobce: Perte je každý večer a druhý den ráno je po přežehlení používejte dál!). Uvědomte si, že při používání roušky musíte brát vnější stranu jako „kontaminovanou“ a takto se při sundávání a nasazování roušky chovat!

Pojďme se na celou věc podívat i z toho pozitivnějšího pohledu, kdy naše obec je relativně dost vzdálena od velkých aglomerací a má zdravé okolí. Pokud nebudeme zbytečně cestovat a budeme dodržovat vydané zásady (k těm patří i jistá redukce stravy, hodně vitamínů a hodně tekutin), máme velkou šanci zachovat si nadále zdravé prostředí v naší obci a zdraví nás občanů.

Téma „roušky“ považuji tímto za uzavřené a není třeba se pozastavovat nad tím, že roušky nebyly rozváženy přímo do domů nebo že ohrožujeme občany tím, že si pro ně museli osobně přijít. Při dnešním poledním výdeji roušek se u hasičky nesešlo najednou více jak 10 lidí a i tito, uvědomujíce si vážnost situace, byli ve 2m rozestupech.

Druhým důležitým tématem je ještě zásobení obyvatelstva potravinami. Zde je Obec připravena zajistit vše potřebné, ale v tuto chvíli není třeba navyšovat zásobování jakoukoli jinou službou než tou, kterou nám plně poskytuje obchod se smíšeným zbožím pana J. Kundery.

S panem J. Kunderou jsem denně v kontaktu a řešíme spolu potřeby Vás občanů. Pan Kundera provozuje a je schopen posílit donáškovou službu pro ty občany, kteří ho požádají. Jeho tel.: 777223820 je občanům k dispozici po celou otevírací dobu. Pokud by požadavky občanů pan Kundera objemově nezvládal, pak nastoupí s výpomocí Obec.

Usilovně pracujeme na zajištění dezinfekčních prostředků, které budou následně rozmístěny na nejvíce exponovaných místech v naší obci.

Přeji všem dobrou kondici, psychickou stabilitu a pevné ZDRAVÍ!

Starosta obce, Ing. Václav Matyáš (P.S.: Chtěl bych zde poděkovat našemu rodákovi, M. Zborovskému, kolegovi - starostovi z Těšan, za pomoc při zajištění 500 ks roušek!)

Datum a čas: 19.03.2020 11:10
Napsal: Mat
Kategorie: Pozvánky a výzvy

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 23.09

Obec Vážany nad Litavou nabízí pro své občany, stejně jako v loňském roce, žluté pytle na třídění plastových odpadů. Pytle jsou k vyzvednutí na obecním úřadě. Děkujeme, že třídíte komunální odpad....

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky