Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Beseda s knihovnicí - Vážana n/Lit. 2019

V pondělí 7. 10. 2019, hned po skončení půjčovní doby, tedy úderem šesté hodiny večerní, začala beseda s paní knihovnicí. Tato beseda byla pořádána k „TÝDNU KNIHOVEN“ a navazovala na úspěšnou besedu nad kronikou obce.

Po přivítání přítomných nás Alena Zobačová, naše knihovnice, seznámila s různými informacemi, které se týkaly chodu a historie knihovny, jejích čtenářů a také málo známých aktivit naší knihovnice, které doplnila i zajímavými fotografiemi.

Alena Zobačová vede obecní knihovnu od roku 2008. Již čtvrtým rokem je knihovna umístěna v budově MATEŘSKÉ ŠKOLY a za poslední rok zde byla provedena řada změn – nová podlaha, výmalba, nové regály na knihy atd. Nejvíce knih bylo v knihovně v roce 2013 a to 4753. Nejvíce jich bylo vyřazeno v roce 2016, což bylo 1979 svazků. Největší přírůstek knih byl zaznamenán, za posledních šest let, v roce 2017 a to 104 nových knih. Zvyšují se i výpůjčky knih, návštěvnost knihovny i rozmanitost pořádaných akcí. V roce 2007 bylo pravidelných čtenářů 13 a v loňském roce to byl už dvojnásobek.

V závěru našeho setkání s knihovnicí obce Vážany nad Litavou, jsme ji potěšili tím, že někteří donesli ukázat knihy, které je nějakým způsobem nejvíce oslovily… Zkusili jsme i malé předčítání, protože mezi toho, kdo knihu napsal, a toho, kdo příběh v knize napsaný poslouchá, vstupuje předčitatel.Tak všichni přítomní na sebe mohli nechat působit nejen způsob, mimiku, gestikulaci, hlasitost a tempo předčítání, ale i atmosféru ztichlé knihovny, kde na nás čekají všechny ty – krásné, poučné, zajímavé, skvělé, smutné, nevšední i docela obyčejné – knihy s příběhy, které se mohou stát na několik hodin, nebo i dnů, našimi společníky. Budeme-li chtít.

Znovu jsme se přesvědčili o tom, že i pouhá hodina času, podobně naladěných lidí, může člověka naplnit velkou dávkou pozitivní energie. Závisí pouze na něm, jak a k čemu ji potom využije.

Děkujeme A. Zobačové za všechny připravené informace, za její laskavý přístup k nám čtenářům a těšíme se na další naše společná setkání.

Všem účastníkům patří poděkování za to, že se přišli podělit o své rozmanité "čtenářské" zkušenosti a za nové nápady, které bychom mohli v knihovně uskutečnit.

L. Pilátová - VKŠ

 

 

Datum a čas: 08.10.2019 05:37
Napsal: Pil
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 17.06

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v sobotu 20. června v 17:00 hodin sehraje přátelské utkání mužstvo A proti mužstvu Křižanovic. Občerstvení zajištěno. Na zápas srdečn...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky