Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Beseda s knihovnicí - Vážana n/Lit. 2019

V pondělí 7. 10. 2019, hned po skončení půjčovní doby, tedy úderem šesté hodiny večerní, začala beseda s paní knihovnicí. Tato beseda byla pořádána k „TÝDNU KNIHOVEN“ a navazovala na úspěšnou besedu nad kronikou obce.

Po přivítání přítomných nás Alena Zobačová, naše knihovnice, seznámila s různými informacemi, které se týkaly chodu a historie knihovny, jejích čtenářů a také málo známých aktivit naší knihovnice, které doplnila i zajímavými fotografiemi.

Alena Zobačová vede obecní knihovnu od roku 2008. Již čtvrtým rokem je knihovna umístěna v budově MATEŘSKÉ ŠKOLY a za poslední rok zde byla provedena řada změn – nová podlaha, výmalba, nové regály na knihy atd. Nejvíce knih bylo v knihovně v roce 2013 a to 4753. Nejvíce jich bylo vyřazeno v roce 2016, což bylo 1979 svazků. Největší přírůstek knih byl zaznamenán, za posledních šest let, v roce 2017 a to 104 nových knih. Zvyšují se i výpůjčky knih, návštěvnost knihovny i rozmanitost pořádaných akcí. V roce 2007 bylo pravidelných čtenářů 13 a v loňském roce to byl už dvojnásobek.

V závěru našeho setkání s knihovnicí obce Vážany nad Litavou, jsme ji potěšili tím, že někteří donesli ukázat knihy, které je nějakým způsobem nejvíce oslovily… Zkusili jsme i malé předčítání, protože mezi toho, kdo knihu napsal, a toho, kdo příběh v knize napsaný poslouchá, vstupuje předčitatel.Tak všichni přítomní na sebe mohli nechat působit nejen způsob, mimiku, gestikulaci, hlasitost a tempo předčítání, ale i atmosféru ztichlé knihovny, kde na nás čekají všechny ty – krásné, poučné, zajímavé, skvělé, smutné, nevšední i docela obyčejné – knihy s příběhy, které se mohou stát na několik hodin, nebo i dnů, našimi společníky. Budeme-li chtít.

Znovu jsme se přesvědčili o tom, že i pouhá hodina času, podobně naladěných lidí, může člověka naplnit velkou dávkou pozitivní energie. Závisí pouze na něm, jak a k čemu ji potom využije.

Děkujeme A. Zobačové za všechny připravené informace, za její laskavý přístup k nám čtenářům a těšíme se na další naše společná setkání.

Všem účastníkům patří poděkování za to, že se přišli podělit o své rozmanité "čtenářské" zkušenosti a za nové nápady, které bychom mohli v knihovně uskutečnit.

L. Pilátová - VKŠ

 

 

Datum a čas: 08.10.2019 05:37
Napsal: Pil
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Na webové stránce obce již zveřejněn nový jízdní řád linky 620 na rok 2020!

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.12

ČZS Vážany n/Lit. pořádá v sobotu 14. 12. 2019 v sále obecní hospody Vánoční koncert s krojovanou kapelou Sokolka Šakvice, začátek v 16 hod. Srdečně zvou pořadatelé,.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky