Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Beseda k Mezinárodnímu dni ptactva 1. 4. 2019

 

Letos poprvé jsme si chtěli, besedou v knihovně, připomenout  Mezinárodní  den ptactva,  který se slaví v České republice již od roku 1924. Ve světě už od roku 1906. Myšlenka ochrany ptáků, vznikla ale už mnohem dříve.

Pro zajímavost nám pan Jiří Halamka přinesl  vycpané ptáky, které známe z přírody. Také nám přiblížil zajímavou práci ornitologů. Celou hodinu odpovídal na naše dotazy, které se týkaly především ptactva, které můžeme pozorovat v okolí naší obce.

Děti si mohly vymalovat obrázky ptáků, které využijeme jako pexeso. Mohli jsme nahlédnout do Mysliveckého kalendáře z roku 1957, který byl černobílý. Barevné obrázky ptáků jsme si prohlédli v knize, kterou  také přinesl pan Halamka. Tady jsme mohli využít svých nových znalostí k tomu, abychom poznali jednotlivé ptáčky.

Zmínili jsme i to, že některé zoologické zahrady tento den pouští zdarma, nebo se zvýhodněným vstupným, návštěvníky s „ptačím jménem“.  Dokonce jsme přišli i na to, kdo z Vážan by tuto výhodu mohl příští rok využít.

Vystavené budky zůstanou v knihovně do pátku, kdy děti, které přijdou do kroužku „Pátek her a pohádek“, mohou budku ještě trochu vyzdobit.  Také si mohou prohlédnout vystavené vycpané ptáky a zkusit i jiné aktivity spojené s tímto dnešním tématem.

Manželům Halamkovým moc děkujeme za velmi zajímavé povídání  a věříme, že své nové vědomosti  uplatníme při procházkách vesnicí i jejím okolím.

L. Pilátová

 

Datum a čas: 01.04.2019 23:07
Napsal: Pil
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Dle nařízení vlády ČR jsou od 12. 10. 2020 zkráceny úřední hodiny na OÚ Vážany n/Lit., takto: Pondělí 7 - 12 hod., Středa 12 - 17 hod.

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 23.09

Obec Vážany nad Litavou nabízí pro své občany, stejně jako v loňském roce, žluté pytle na třídění plastových odpadů. Pytle jsou k vyzvednutí na obecním úřadě. Děkujeme, že třídíte komunální odpad....

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky