Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Bartolomějské hody - Vážany n/Lit. 2019

Ve dnech 23. – 25. 8. 2019 se ve Vážanech n/Lit. konaly tradiční Bartolomějské hody.

Hodové dění v obci bylo tentokrát pojato v ryze tradičním módu, protože po dlouhé době se našli noví stárci a stárky, kteří společně vzali na svá bedra zachování tradice našich Bartolomějských hodů, ujali se velice přesvědčivě své role a nad očekávání kvalitně zvládli svoje první stárkování.

Hody 2019 s mladými stárky a stárkami neměly chybu. Jen jedna věc se zcela nepodařila, a tou byl atrakcemi ne dostatečně vybavený lunapark. Vedení lunaparku se dodatečně omlouvá obci a všem občanům (zejména mládeži). Vše letos negativně ovlivnilo úmrtí v rodině provozující lunapark a nehoda při stěhování kolotoče. Buďme objektivní a dopřejme pozůstalým klid. V příštím roce bude lunapark zajištěn opět s vyšší kvalitou vybavení, tak je to slíbeno.

Stárkování tedy vzala do svých rukou naše mládež, vedená Sabinou Hrabovskou, které patří velký dík za podporu nových stárků, zorganizování nástupu a za dlouhodobé vedení celé skupiny, až do nedělního finále.

To, že jsou hody, bylo vidět na každém kroku, v každém koutě naší obce. Dědinka byla krásně uklizená a snad jen malá účast občanů na dílčích akcích celého programu může vnést zamyšlení, pro koho se hody vlastně organizují a pro koho stárci přináší do naší obce tolik potřebnou hodovou náladu.

Stárci a stárky - protagonisté akce HODY 2019 – Vážany n/Lit.: Dle GDPR uvedeme jména až po získání souhlasů...   „Děkujeme za vaši podporu naší obce.“

Hody byly organizovány Obcí Vážany n/Lit. (hodové přípravy, nedělní hodové dění a hodová zábava), společně s TJ Vážany n/Lit. (sobotní předhodová zábava).

Co se statistiky týká, tak sobotní – předhodovou zábavu navštívilo ca 150 hodovníků, nedělní hodovou zábavu ca 120 návštěvníků a nedělní odpolední hodový program – v postupném součtu zhruba 200 přihlížejících občanů.

Program HODŮ 2019 byl bohatý, naplněn úsilím nové stárkovské krve a snahou o udržení tradice, což se podařilo nad očekávání.

Hody se jistě všem líbily a je zcela na místě zveřejnit zde jedno poděkování od místního občana: „Milí stárci, chci vám vyjádřit velký dík za to, že jste nám letos připravili tak báječné hody. Po delším období sucha, zapršelo! Věřím, že ten déšť přinese do budoucna bohatou, silnou, kvalitní a hojnou úrodu i v podobě Bartolomějských hodů, které budou vzkvétat a stanou se opět ozdobou naší obce. Ještě jednou velké DĚKUJI za protančený a prozpívaný víkend. A to nejen stárkám a stárkům, ale i všem organizátorům, kteří vytvořili takové podmínky, že vše probíhalo hladce a byla dotvořena atmosféra krásné hodové zábavy. Sv. Bartoloměji byl jsi uctěn se vší parádou...“

Komentář: Ing. V. Matyáš

https://www.youtube.com/watch?v=IXaIF1MpM-s&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=C4-ZZInFzAA&feature=youtu.be

 

 

Datum a čas: 26.08.2019 21:13
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 03.08

Společnost RESPONO provede v naší obci svoz nebezpečného odpadu (a elektrozařízení). Kontejner bude umístěn dne 15. 8. 2020 na obvyklém místě, tj. před obecním skladem.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky