Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Bartolomějské hody - Vážany n/Lit. 2021

Komentář k letošní akci HODY 2021 vychází z nadšených ohlasů z Vašich řad, vážení občané, kdy velmi pozitivně reagujete na poměrně malou skupinku mladých lidí - stárků a stárek, kteří na sebe plně vzali zodpovědnost a dočasně se stali hlavními aktéry kulturního a společenského dění v naší obci.

HODY 2021 se nám opět vydařily!


Hody se konaly ve dnech 21. – 22. 8. 2021, dle plánovaného programu s místem konání dvou hlavních večerních zábav ve venkovních prostorách dolní hospody.
Hodové dění v obci bylo pojato v modelu sobotního dopoledního zvaní a nedělního odpoledního průvodu po obci, zakončeného odpoledním slavnostním nástupem stárků.
Skupinku stárků a stárek vedla už třetím rokem Sabka Hrabovská, které patří velký dík za perfektní koordinaci akce HODY 2021, počínající prvními nácviky a končící posledním tancem na nedělní hodové zábavě. Spolu s paní Ninou Beranovou zvládly obě dámy opět zkvalitnit již tak dobře propracovanou organizaci hodů, až téměř k naprosté dokonalosti.


HODY 2021 byly veselé!


O sobotním dopoledni vyšli stárci na zvaní za doprovodu kapely Martiny Zavadilové do naší obce, aby po téměř 5 ti hodinách tančení a zpěvu zakončili hodové zvaní v dolní hospodě.
Na sobotní předhodovou zábavu, kde hrála hudební skupina Panorama, vyšlo letos krásné počasí, které přilákalo rekordní počet návštěvníků této zábavy (295). Stárkům se krásně vydařil nejen nástup, zpěvy v kole a taneční veselí, ale velice zajímavý byl i tzv. „obrácený nástup“. Však je to všechno zřejmé z fotografií a videí, která jsou na našem webu a na facebooku. Poslední účastnící sobotní zábavy odcházeli okolo páté hodiny ranní.
Hodová neděle začala ve 13 hod. požehnáním v kostele sv. Bartoloměje a pokračovala krojovaným průvodem po obci, zakončeným odpoledním nástupem stárků v dolní hospodě. Hodový průvod po obci doprovázela nám všem známá dechová kapela Podboranka, která hrála i na večerní hodové zábavě. Hodové zábavy se pravděpodobně z důvodu očekávaného deště zúčastnilo jen 99 návštěvníků, kteří byť se deště nakonec dočkali, přesto nemuseli svojí účasti litovat, protože kvalitní hudba a řádně „rozjetí“ stárci zajistili tu správnou hodovou atmosféru a kvalitní show.

Stárci a stárky - protagonisté akce HODY 2021 – Vážany n/Lit.:

Natálie Beranová a Jakub Tauber, Alexandra Matušková a Matěj Beran, Katarina Vedrová a Pavel Ehrenberger, Kristýna Kolejková a Tomáš Koukal, Tereza Stehlíková a Ondřej Květenský, Radka Hlaváčová a Petr Menšík, sklepníci Šimon Jurajda a Adam Ševčík.

 

Hody 2021 byly opět kompletně organizovány Obcí Vážany n/Lit.


Vzkaz starosty obce: Stárci a stárky, díky vám za obnovení a držení lidové tradice. Díky za lehkost bytí, se kterou jste k letošním hodům přistoupili a díky za vaši pracovitost se kterou bylo hned druhý den vše uklizeno. Vážím si vašeho nasazení a rozhodně nejsem s tímto názorem v naší obci ojedinělý…


Komentář: Ing. V. Matyáš, starosta obce

Video ze sobotního zvaní zde


Pozn.: Fotografie k hodům budou postupně doplňovány…

 

Datum a čas: 24.08.2021 08:06
Napsal: Zam
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Rozklikávací rozpočet

 

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 22.11

Obecní úřad Vážany nad Litavou oznamuje, že v pátek dne 25. 11. 2022 proběhne na autobusové zastávce stavění vánočního stromu těžkou technikou. Žádáme majitele aut, kteří na výše uvedeném místě par...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Znojemský týden - Zámek Vážany nad Litavou

Televize spolu - "Odkupu černé skládky ve Vážanech n/Lit."

ČT 1 - koupě skládky Vážany n/Lit. (min. 7:04)

Vážany nad Litavou plánují koupit problematickou skládku zeminy

ČT 1 - skládka Vážany n/Lit.

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky