Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Angličtina v MŠ Vážany n/Lit. 2015

Od října 2015 mají děti v MŠ Vážany nad Litavou zajištěnu výuku anglického jazyka, která probíhá každé úterý odpoledne.

Na jedné z vyučovacích hodin jsem byl na náslechu a moje hodnocení, s jakou profesionalitou a pedagogickým citem je angličtina dětem předkládána, je na výbornou.

Je výborné, že děti dostávají cizí jazyk tzv. „do uší“, v tak raném věku a tak hravou metodou, kterou paní vyučující zvolila.

Během celé hodiny „nepadne“ ani jedno české slovo, vše se odehrává v anglickém jazyce a děti, i když někdy ihned nerozumí, co se po nich chce, tak intuitivně reagují na pokyny paní vyučující a celý proces se úspěšně posouvá do pochopení a zažití si slovní zásoby.

Krátký popis z náhledu, z 20. 10. 2015:

Vyučující se s dětmi napřed přivítala, potom je vyzvala, aby se vzaly za ruce, utvořily kruh a posadily se. Na slova „sit down“ děti už reagovaly jednoznačně (to už měly v minulé hodině a pamatují si, že si mají sednout). Potom si vzala vyučující na ruku loutku žáby a řekla dětem, že je to pan „frog“. Následně je vyzvala, aby se děti panu „frogovi“  představily. „I am“ Anetka, začala suverénně Anetka Pišová a poté se připojovaly další děti, které se rovněž žábě představily. Paní vyučující vzápětí poslala loutku žáby dokola, kruhem dětí, které se vždy po obdržení loutky měly poděkovat tomu, kdo jim ji dal. „Thank you“ znělo z postupně z úst nadšených tváří…., a tak to šlo dál a dál a bylo zřetelné, že to děti úžasně baví. A to je moc dobře! Výuka hrou je ta nejzáživnější a dosahuje nejvyšších výsledků.

Jsem rád, že můžeme i na naší obci poskytovat dětem tuto službu (výuku cizího jazyka), a že toto děti jednou ocení nejen při dalším studiu na školách, ale zejména v praxi, kde se v dnešní době bez angličtiny člověk hůře uplatňuje.

Děkuji pracovníkům MŠ, že poskytují pro výuku kvalitní zázemí.

Ing. Václav Matyáš, starosta obce

Datum a čas: 21.10.2015 13:05
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Z důvodu zajištění náhradní dopravy za vlaky linky S2 v úseku Brno (hl.n.) – Křenovice (hor.n.) dojde od 14. 1. do 18. 1. 2019 k dočasné změně trasy linky E63, která bude vždy po část dne prodloužena ze smyčky Chrlice až do Křenovic k hornímu nádraží. Více na "Jízdní řády S2 a E63".

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 02.01

V sobotu 5. ledna 2019, od 10:00 hodin, proběhne v naší obci "Tříkrálová sbírka". Děkujeme občanům za poskytnuté finanční příspěvky.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky