Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

2. Drakiáda Vážany n/Lit. 2016

Dne 28. 10. 2016 se v krásném odpoledním čase konala v prostoru u dolního poldru „DRAKIÁDA“, kterou pořádali místní nohejbalisté.

Přes počáteční "letové" nesnáze se po třetí hodině vzneslo k nebi přes 30 větších či menších draků, což přispělo k nemalé radosti dětí a přítomných dospělých. Po necelé hodině však ustal vítr a dráčkové, jeden po druhém, klesali k zemi. Těm nejmenším to ale nevadilo, protože už se těšili na opékání špekáčků a na sladké ocenění nejlepších letců.

Hodnocení akce od hlavního organizátora:

Po velmi kladném ohlasu z loňského roku uspořádali i letos nohejbalisté za podpory OÚ Vážany nad Litavou přesně po roce „Druhou vážanskou drakiádu“.

Organizátoři přistoupili k osvědčenému občerstvení - pro děti čajík a špekáček zdarma, pro rodiče a prarodiče za symbolický poplatek špekáček, dobrý svařáček a čaj s rumem.

Začátek drakiády byl v 15 hod, ale už ve 14 hod chodili vážaňáci i přespolní a začali zkoušet létání svých draků. Počasí nemohlo vyjít lépe, jen toho větru moc nebylo. Ale šikovní tatínkové zjistili, že nahoře na horizontu pole přece jenom trochu fouká a tam draky do vzduchu dostali. Přestože přišlo letos více návštěvníků (asi 150) a bylo i více draků (asi 50), vzlétlo jich však „jen“ 31. Naneštěstí neumíme poručit větru, dešti...

Pořadatelé letos hodnotili draky v kategorii nejmenší a největší drak, nejhezčí drak vlastní výroby a kupovaný, nejzajímavější drak toho dne a byl také odměněn nejmenší pouštěč draků. Děti dostaly na památku diplomy, medaile a ledové bombóny.

Na závěr nezbývá než konstatovat – povedená akce díky pořadatelům, ale hlavně díky zájmu našich spoluobčanů, dětí, rodičů a prarodičů. Díky všem, že neseděli doma, přišli a vytvořili pohodovou atmosféru svátečního dne.

Za všechny organizátory, Mirek Žampach

Datum a čas: 01.11.2016 09:30
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.11

V sobotu 11. listopadu 2017, v době od 8:00 hod. do 12:00 hod., provedou členové SDH Vážany nad Litavou v naší obci sběr kovového odpadu. Žádáme občany, aby nepotřebný železný odpad připravili pře...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky