Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

17. ročník koštu slivovice Vážany n/Lit. 2018

V sobotu 10. 3. 2018 byl ČZS Vážany n/Lit. pořádán další ročník tradičního koštu slivovice.

Komentář k akci podala Marie Zachovalová:

S velkými obavami jsme čekali, jak dopadne letošní ročník, protože jak všichni víme, poslední dva roky se následkem jarních mrazů ovoce neurodilo. Ale nakonec naše obavy nebyly na místě a počet vzorků překročil naše očekávání. I když zdaleka nedosáhl na počet v posledních letech, tak jsme za ně vděční a děkujeme všem dárcům.

V sobotu, 24. 2. 2018 se sešlo 11 degustátorů, aby ohodnotili 72 vzorků (22x slivovice, 15x meruňka, 10x hruška, 13x letní a 12 likérů).

V sobotu 10. 3. 2018 proběhlo vyhodnocení, s taneční zábavou, bylo možné zakoupit malé občerstvení a na zpestření bylo i losování o pěkné ceny.  Pohár pro absolutního vítěze si letos, po delší době, odnesl vážanský občan Javůrek Filip.

Celkem se akce zúčastnilo téměř 150 platících návštěvníků, ochutnali vzorky pálenek dle své chuti, zazpívali a zatancovali s hudební skupinou LALIA.

ČZS Vážany letos slaví 70. výročí založení a právě k této příležitosti jsme nechali udělat na skleničky na stopce připomenutí k tomuto výročí a každý účastník Koštu obdržel tuto skleničku. 

Výbor zahrádkářů touto cestou děkuje všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na této akci, přispěli vzorkem pálenky, do tomboly nebo jen svou účastí na akci.

Doufáme, že letos nás počasí opět nezklame a mi s úspěchem a očekáváním budeme moci uspořádat již 18. ročník Koštu slivovice.

 

Datum a čas: 12.03.2018 08:30
Napsal: Zam
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

22. 9. 2019 - jsou to přesně dva roky, co se ve Vážanech nad Litavou nenaváží odpad na skládku. Skládka je uzavřena, pozemek spolku SVS Delta Racing Team propadnul soudním rozhodnutím státu. Obec Vážany nad Litavou si oddechla od neustáleho hluku, prachu, nadměrného provozu nákladních aut a zejména od beznaděje, kterou skládka svým neustálým zvětšováním, ohrožujícím majetky a životy občanů, hrozila.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky