Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

1. Motožehnání Vážany n/Lit. 2018

V sobotu 28. 4. 2018 se  v naší obci konala zcela ojedinělá akce - MOTOŽEHNÁNÍ.

Jednalo se o vůbec první žehnání motorek a motorkářů v našem kostele sv. Bartoloměje.

O akci byl velký zájem, což potvrzuje účast nejen převážně místních motorkářů, ale i veřejnosti, která tomuto hobby zřejmě fandí.

Když pan farář zahájil bohoslužbu, tak bylo v kostele více jak 70 lidí, a to děti nepočítaje. Proslov pana faráře byl velice zajímavý a poučný, vždyť byl protkán nejen historií o motorkách a o vzniku motorkářské záliby, ale byl zaměřen zejména svým obsahem na požehnání, což jak pan farář následně vysvětlil, tak v této podobě znamená přání všeho dobrého, tj. pro motorkáře bezpečnou jízdu, klid na silnici a šťastné návraty.

Před oltářem bylo položeno k žehnání 49 příleb a venku před kostelem stálo 22 motorek, různých značek, stáří, typů a obsahu motorů.

Po posvěcení příleb a motorek se vydali motorkáři na tzv. spanilou jízdu, která je vedla z Vážan n/Lit. do Žarošic, dále na Čejč a odtud po státní silnici do Těšan a přes Šaratice zpět do Vážan n/Lit. Trasa byla dlouhá ca 65 km a doba trvání – v poklidné a spořádané jízdě – necelou hodinku.

Na autobusové zastávce se udělalo společné foto a následně se všichni motorkáři sešli v dolní hospodě na gulášku a zaslouženém pivečku.

Hlavní organizátoři akce byli V. Vitoul, M. Žampach, K. Schoř, J. Bělouch a D. Záhorec. Tito vše naplánovali, zajistili bezpečný průjezd spanilé jízdy a už teď se těší, spolu se všemi ostatními na další rok, kdy budou na Motožehnání pozváni i další motorkáři z okolí tak, aby se akce rozrostla a získala zde u nás tradici.

Závěrečné slovo pronesl M. Žampach už v kostele, kde za všechny motorkáře panu farářovi poděkoval  a upřesnil organizační a provozní zásady akce. Snad i díky tomu vše dobře dopadlo, se šťastným návratem a výbornou náladou, spojenou se spokojeností z dobře vydařené akce.

Komentář podává: V. Matyáš

Datum a čas: 29.04.2018 22:00
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

22. 9. 2019 - jsou to přesně dva roky, co se ve Vážanech nad Litavou nenaváží odpad na skládku. Skládka je uzavřena, pozemek spolku SVS Delta Racing Team propadnul soudním rozhodnutím státu. Obec Vážany nad Litavou si oddechla od neustáleho hluku, prachu, nadměrného provozu nákladních aut a zejména od beznaděje, kterou skládka svým neustálým zvětšováním, ohrožujícím majetky a životy občanů, hrozila.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky