Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Rybářské závody Vážany n/Lit. 2017

Po roce a jednom týdnu, v sobotu 17. 6. 2017, nastal opět ten správný čas na jednu z nejoblíbenějších akcí ve Vážanech n/Lit., a to na tradiční rybářské závody.

Systém závodů je již tak zaběhlý a v praxi ozkoušený, že rybáři ani nevymýšlí žádné organizační "kotrmelce" a drží se opravdu tradice. Ráno se zase sešla parta dobrovolníků, kteří nachystali kantýnu (David a Simona Reinohovi, Libor Lopatka) a udírnu (Viktor Zachoval a Roman Janšta), jiní nachystali lovná místa (Honza Strmiska), další pak evidovali účastníky (Majka Žampachová a Hanka Soukupová) a v 7 hodin vše vypuklo.

Tentokrát jsme měli i nové "ryboměřiče", tedy rozhodčí. Na jedné straně rybníka Jarda Chladný a na druhé straně Luboš Stříž. Ze začátku soutěže byl celkem klid, ale kolem deváté se lov rozjel a byly chvíle, kdy oba rozhodčí pobíhali kolem rybníka, aby stačili všechny ryby změřit. Jako obvykle se sečítaly centimetry všech ulovených ryb, ale tentokrát se začínalo měřit až od 30 centimetrů výše.

V pravé poledne byla soutěž ukončena a vyhodnocena. Vítězové byli po zásluze odměněni poháry a věcnými dary (udice, navijáky, krmení atd.), které rybáři pořídili za výrazné pomoci obce.

První cenu a putovní pohár získal pravidelný účastník našich závodů, pan Jaroslav Svoboda s celkovou délkou nalovených ryb 145 cm.

Na dalších místech se umístili:

2.místo p. Pecina – 143,5 cm, 3.místo p. Hložek – 120 cm, 4.místo p. Paseka ml. – 90 cm, 5.místo p. Štork – 89 cm, 6.místo p. Strmiska ml. – 80 cm.

Velká gratulace vítězům, ale i všem soutěžícím, kteří jistě prožili příjemný den u vody.

Ve 13 hod vypukla oblíbená tombola. Prodeje lístků se perfektně zhostila Majka Zachovalová a pak samotné losování zvládla s Majkou Žampachovou bravurně. Nutno poděkovat obci a rybářům jako celku, ale hlavně pak jednotlivým členům i nečlenům spolku za příspěvky do tomboly. Jen za některé hodnotné ceny vyjmenujme – telefon, velký slunečník, pečící pánev, dárkové koše, mixér, láhve dobrého pití, souprava nožů ...

Po tombole se pokračovalo v jídle, pití a povídání.

Po loňských zkušenostech, kdy rybáři přeplatili dobré počasí a bylo až moc horko, tak letos si zaplatili umírněné počasí bez horka a bez deště. Rybářské závody se určitě vydařily a to tak, že se o nich kladně vyjádřila i redaktorka Vyškovského denníku sl. Gregorová, která s námi strávila několik hodin u rybníka.

Škoda jen, že se některým vážaňákům nechtělo vytáhnout paty z domu do krásného prostředí našeho poldru a tak účast diváků byla slabší, než vloni. Tak snad příští rok!

Komentář k akci podal: Miroslav Žampach

Datum a čas: 24.06.2017 22:11
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 23.09

Obec Vážany nad Litavou nabízí pro své občany, stejně jako v loňském roce, žluté pytle na třídění plastových odpadů. Pytle jsou k vyzvednutí na obecním úřadě. Děkujeme, že třídíte komunální odpad....

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky