Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Národopisné slavnosti za účasti SDH Vážany n/Lit. v Těšanech 2019

V sobotu 7. září 2019 se „delegace“ mladých hasičů z Vážan nad Litavou zúčastnila Národopisných slavností v Těšanech, kde se jako doprovodný program uskutečnil závod o "Pohár starosty obce v uzlování".

Vzhledem k tomu, že naše děti se tomuto odvětví věnují teprve velmi krátkou dobu, byli jsme všichni pouze přihlížejícími. A že se bylo na co dívat! Mladší i starší nastoupili do soutěže s nadšením a finále uzlovacího závodu, si co do podpory diváků, nezadalo s fotbalovým utkáním.

Zastoupení v soutěži měli  mladí hasiči z Těšan, Sokolnic, Šaratic a nechyběla ani Nosislav. Bylo to pro nás velmi poučné a děti si určitě odnesly velkou motivaci na sobě, přes zimu, pracovat.

Po tomto hasičském zážitku, kdy jsme měli možnost si projít krásnou a zajímavou těšanskou „hasičku“, jsme se přesunuli do vyhlášené kovárny, kde bylo spousta ohně, řinčení kladiv a děti nevěděly kam se dříve podívat.

Expozice historických kovářských výrobků i živá ukázka tkalcovství byla velmi zajímavá. Bohužel, deštivé počasí nepřálo ani výstavě veteránů.

Akce to byla velmi zajímavá a nám nepříznivé počasí nevadilo. Vše jsme si užili a věříme, že se za rok vrátíme a zúčastníme se, v plné síle, i jako soutěžící.

Za SDH: A. Stříbrná

Datum a čas: 09.09.2019 11:10
Napsal: Pil
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Na webové stránce obce již zveřejněn nový jízdní řád linky 620 na rok 2020!

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 06.12

ČZS Vážany n/Lit. pořádá v sobotu 14. 12. 2019 v sále obecní hospody Vánoční koncert s krojovanou kapelou Sokolka Šakvice, začátek v 16 hod. Srdečně zvou pořadatelé,.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky