Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Divadelní představení LAKOMEC - Vážany n/Lit. 2016

V sobotu 15. 10. 2016 zavítal do naší obce divadelní spolek ze Slavkova u Brna, který pod vedením pana Stanislava Olbrichta předvedl, již avizovanou, povedenou klasickou hru - LAKOMEC.

Více jak stovka přítomnmých diváků, si mohla dosyta vychutnat herecké umění hlavního protagonisty pana Milana Hrazdílka, kterému sekundovali nejen ostatní herečtí kolegové, ale zejména nám všem dobře známá, vynikající Maruška Gottwaldová, která excelovala svým jiskrným vtipem a v roli Fosíny všechny diváky nesčetněkrát rozesmála.

K ději hry:

Pan Harpagon je velmi bohatý pařížský měšťan. V jeho zahradě není strom, v jehož kořenech by se neskrývala truhlice s penězi. Přesto je svým okolím nazýván hamoun, držgrešle, nelida, vydřiduch, kulantně řečeno LAKOMEC. Své služebnictvo odírá, kde může.

Všichni v jeho domě trpí hladem, včetně jeho vlastních dětí i dobytka. Není nic, co by pohnulo jeho srdcem a také jeho vlastnosti se projevují na jeho vzhledu, stává se z něj odporný slizoun.

Ovšem jednoho dne jeho oko spočine na krásné Marii, kterou miluje Harpagonův syn Kleant, což pochopitelně otec neví. Zdá se, že obě Harpagonovy děti ze strachu před otcem tají své lásky. A tak i Eliška před otcem mlčí, že se zasnoubila mladému Valérovi, který ji zachránil před utonutím, a který hledá svoji rodinu, o niž přišel při ztroskotání lodi.

Všechno se začne zamotávat v okamžiku, kdy na scénu vstupuje Frosína, dohazovačka, která má smluvit sňatek pana Harpagona a Marie, ... a Harpagonovi se ztratí truhla s penězi.

Spouští se eskapáda náhodných i úmyslných nedorozumění. Divákovi se tak nabízí jedna z nejpovedenějších taškařic, kterou vyplodil velikán komediálního žánru, pan Molière.


 

Datum a čas: 16.10.2016 21:34
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Mobilní aplikace OBCE NA WEBU

Můžete si ji stáhnout kliknutím na obrázek a vše vyzkoušet:

Nyní na Google Play

Po stažení aplikace do telefonu stačí přidat obec Vážany nad Litavou a od té chvíle vám budou chodit notifikace o nových článcích a událostech.

Jsme pro Vás i na Facebooku! Klikni :-)

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 23.09

Obec Vážany nad Litavou nabízí pro své občany, stejně jako v loňském roce, žluté pytle na třídění plastových odpadů. Pytle jsou k vyzvednutí na obecním úřadě. Děkujeme, že třídíte komunální odpad....

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Ve Vážanech si procvičili mozek.

Vážany slavily Bartolomějské hody ...

Kavárna u tří koček děti bavila.

Děti z Vážky se stanou prvňáky

Jak bojují Vážanští s koronavirem?

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/ctenar-reporter/jak-bojuji-vazansti-s-koronavirem-20200325.html

Vážanský karneval

Celodenní tvoření v obecní kníhovně

Martina se pere se životem jako lvice

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky