Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

2. Motožehnání Vážany n/Lit. 2019

V sobotu 27. 4. 2019 se v naší obci konalo 2. MOTOŽEHNÁNÍ.

O akci byl opět velký zájem. Tuto skutečnost potvrzuje účast nejen místních a přespolních motorkářů, ale i velký počet místních občanů, kteří se přišli na motorkáře podívat.

Když pan farář zahájil bohoslužbu, tak bylo v kostele ca 50 lidí. Proslov pana faráře byl poučný a hlavní téma bylo o cestování a putování s určitým cílem a bezpečným návratem, což pro motorkáře znamená zejména bezpečnou jízdu, klid na silnici a šťastné návraty.

Před oltářem bylo položeno k žehnání ca 30 příleb a venku před kostelem stálo 25 motorek, různých značek, stáří, typů a obsahu motorů.

Po posvěcení příleb a motorek se vydali motorkáři na tzv. okružní jízdu, která je vedla z Vážan n/Lit. do Násedlovic, dále na Čejč a odtud po státní silnici přes Krumvíř do Těšan a přes Šaratice zpět do Vážan n/Lit. Trasa byla dlouhá ca 65 km a doba trvání – v poklidné a spořádané jízdě – necelou hodinku.

Na autobusové zastávce se udělalo společné foto a následně se všichni motorkáři sešli v dolní hospodě na gulášku a zaslouženém pivečku, kde si pochvalovali i přívětivé odpolední počasí.

Hlavní organizátoři akce byli V. Vitoul, M. Žampach, P. Novotný a D. Záhorec. Tito vše naplánovali, a zajistili bezpečný průjezd okružní jízdy.

Organizační slovo pronesl M. Žampach už v kostele, kde upřesnil zásady okružní jízdy a kladl velký důraz na vzájemnou ohleduplnost a bezpečnost.

Těšíme se na příští rok a na 3. ročník MOTOŽEHNÁNÍ a motorkáři se samozřejmě těší zejména na letošní sezonu!

Komentář podává: V. Matyáš

Datum a čas: 28.04.2019 20:09
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Informace o sportu a výcviku v obci: 1. SDH obnovuje středeční výcviky mládežnických oddílů; 2. TJ Vážany n/Lit. - oddíl kopané zahájil soutěž dospělých i mládežnických mužstev. Rozpis soutěže je k dispozici na webu obce. Od 1. 10. 2019 začíná zimní cvičební sezóna na sokolovně. V případě zájmu o cvičení, výcvik, či jakékoli další pohybové aktivity se registrujte nebo přihlaste svoje děti u TJ (Ing. L. Drkal) nebo SHD (J. Moškvan), případně se doptejte přímo na obecním úřadě starosty obce.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 18.09

TJ Vážany nad Litavou oddíl kopané oznamuje svým příznivcům, že v nastávajícím víkendu se na našem hřišti uskuteční pouze jediné utkání. Vzhledem k tomu, že naše mládežnická družstva zajížd...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/vybornou-slivovici-si-musim-poctive-odpracovat-rika-vitez-vazanskeho-kostu-20190324.html?fbclid=IwAR2gs8_PFJe8WKViHFUdour5vpygItaq8vf7rjuUimGH1Qu6A_jb4oeYXZs

Vítěz Vážanského koštu - Vyškovský deník

ČT1 - soud ve věci skládky Vážany n/L. - ROZSUDEK

Události v regionech - Soud s firmou SVS Delta Racing team, z.s.

ČT - soud ve věci skládky v obci Vážany nad Litavou

Příjďte si zasportovat do obce Vážany nad Litavou

Nové domy ve Vážanech nad Litavou
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-domy-ve-vazanech-nad-litavou-parcely-vyprodali-za-dva-mesice-20180508.html

Velký zájem o náhradní babičky

ČT1 - Spor ve Vážanech

Vážanská skládka: o podjatosti slavkovských úředníků rozhodne krajZdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vazanska-skladka-o-podjatosti-slavkovskych-uredniku-rozhodne-kraj-20171123.html

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky