Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Stanování rodičů a dětí 2016

Poslední víkend v červenci v sobotu dne 30. 7. proběhla akce "Stanování rodičů a dětí 2016" pod taktovkou našich Sleťáků.

Z hodnocení paní Stanislavy Halamkové vybíráme:
My, Steťáci, si zkrátka musíme pořád něco vymýšlet! Dva týdny po Country večeru a akci s pomazánkami jsme zorganizovali táboření rodičů a dětí v cihelně.
Na dvoře horní hospody se sešlo v sobotu 30. 7. v pět hodin odpoledne 14 dětí a 11 dospělých.  Na místě samém pak stálo 8 stanů. Někteří odvážlivci spali i „pod širákem“.
Jen jsme postavili stany, vzájemně jsme se představili a hned se soutěžilo. První klání „ Rybáře „ vyhráli kluci, ale pak už jim děvčata nedala šanci a byla první ve všech zbývajících čtyřech soutěžích. „Balonová“ nebo “ Slepice“ taky „Přetahovaná“,  jsou názvy těchto soutěží. V soutěži, která nesla název „Veršovaná“ si družstva na sebe vzájemně vymyslela pět slov, která byla použita ve verších. Dívky prokázaly, že si na ně hoši hned tak nepřijdou a přednesly básničky hned dvě.
A už se zapaloval oheň a propuklo opékání špekáčků. Všem dětem i dospělým chutnalo. 
S nástupem tmy proběhla „Stezka odvahy“, kterou báječně připravili Miloš Cenek a Martin Halamka. Večer pokračoval u ohně, kde se hrálo na kytaru a zpívalo. Večerka byla v jedenáct hodin. Byl krásný večer, a tak naše řady prořídly až kolem půlnoci.
Ráno v osm hodin se pískl budíček s následnou rozcvičkou. Po snídani nás čekaly ještě tři soutěže. První vyhráli kluci, druhou děvčata a třetí byla nerozhodně.  Nakonec nás čekalo celkové zhodnocení táboření, rozdání diplomů, medailí a cukrovinek…, a také poděkování  všem účastníkům a organizátorům. Pak už jen balení a úklid tábořiště.
Snažili jsme se přiblížit dětem jeden den na opravdovém táboře a snad se nám to i podařilo…

Co dodat k další fajn akci „Sleťáků? Třeba to, že o úspěchu svědčí i to, že v průběhu večera tábor navštívilo ještě dalších 16 dospělých a 4 děti…

 

Datum a čas: 31.07.2016 21:47
Napsal: Pil
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Upozorňujeme občany na "Výlukový jízdní řád", který je platný od 27. 3. do 31. 3. a od 3. 4. do 5. 4. 2017, denně od 8:30 hod. do 13:30 hod. Dále dne 6. 4. a 7. 4. 2017, denně od 8:10 hod. do 14:15 hod., viz obecní webové stránky - Obecní úřad - Jízdní řád.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 29.03

Obecní úřad oznamuje občanům, že od 27. 3. 2017 zahájla společností VIVO třetí etapu výkopových prací, vedených za účelem pokládky optických kabelů v obci. Třetí etapa prací je určena trasou od RD ...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky