Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Kácení máje Vážany n/Lit. 2017

Po každých hodech bývalo zvykem uspořádat zábavu, na které se tombolou odevzá máje šťastnému výherci, aby ji použil na otop v nadcházejících zimních měsících. Přestože letošní máje nebyla nikterak velká, rozhodně stálo "Kácení máje" za to.

Informace z "Kácení máje" ve Vážanech nad Litavou přináší L. Pilátová:

Na sobotu 23. 9. 2017 bylo naplánováno „Kácení máje“, které bylo také uskutečněno. Ještě v osm hodin večer nebylo úplně jasné, co zvítězí u občanů – zdali chuť se bavit nebo je odradí deštivé počasí či jiná akce, kterých se v tento den v okolí konalo také hned několik.

Nakonec se rozběhla velmi příjemná zábava a byla vytvořena výborná atmosféra, na které měla velký podíl i dvojice Katka a Libor, což jsou Hroši z Brna. Dvojice hrála téměř nepřetržitě a skladby, které vyhovovaly většině přítomných.

Nechyběla ani bohatá tombola. Na přiložených fotografiích můžete posoudit, jak různorodé byly ceny. Dorty byly vytvořeny k tématu naší zábavy. Všem sponzorům za přispění do tomboly moc děkujeme. Stejně jako o Hodech, se o nás všechny staral pozorný personál dolní hospody, který rychle reagoval na naše různorodé požadavky.

Je dobré zachovávat a obnovovat staré tradice a zvyky, které v minulosti byly našimi předky dodržovány. Při prastarých slavnostech představoval strom strážného ducha obce. Ověnčený strom představuje nejen symbol jara, ale také lásky. Vždycky se při kácení máje pořádaly taneční zábavy, které mívaly různý průběh. Velkou roli sehrávali nejen mladí účastníci, ale i jejich rodiče a starší občané, kteří svými barvitými vzpomínkami vyvolávali chuť tyto nevšední zážitky také prožít.

Je jisté, že i tento odkaz našich předků zaznamenává v průběhu času nějakou změnu, ale základní myšlenka je vždycky stejná. Umět se těšit ze všech darů života tak jak to uměli naši předkové. Ať už uslyšíme, uvidíme, nebo jinak vnímáme každou skutečnost – vše se přemění ve vzpomínky, o kterých se říká, že jsou jediný ráj, který nám nikdo nevezme…

Děkujeme všem, kteří nám akci připravili a zase především těm, kteří přišli a dokázali si z deštivého večera udělat slavnost „Kácení máje“.

Datum a čas: 25.09.2017 22:22
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

V katastru obce Vážany n/Lit., na polní cestě za Vinohrady, započalo budování obnovy odvodňovacího propustku. Na místě stavby byl učiněn archeologický nález. Stavba je nyní pozastavena a je pod dohledem archeologa. Bližší informace k celé záležitosti podá starosta obce.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 19.10

TJ Vážany nad Litavou - oddíl kopané chce seznámit své příznivce s fotbalovým programem na našem hřišti o nastávajícím víkendu. Tentokrát bude začátek netradiční, protože naše " B " mužstvo vyhově...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky