Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Opravy a rekonstrukce v obci Vážany n/Lit. - jaro 2016

Přinášíme občanům krátkou rekapitulaci o aktuálním dění v obci Vážany nad Litavou, z pohledu oprav a rekonstrukcí staveb a zařízení:

 

I. Pokládka nízkého napětí (NN), veřejného osvětlení (VO), optických kabelů (OK) a rekonstrukce chodníků:

Společností E.ON, která realizuje akci "Pokládka NN - Menšíková", vyvstala Obci Vážany n/Lit. tzv. vynucená investice, kdy při pokládce NN naše obec vstupuje do stavebních prací jako spoluinvestor a pokládá pro sebe vedení VO. Zároveň vyzývá obec společnost VIVO  Connection k položení optického kabelu tak, aby nebylo nutné v krátké době opět rozebírat opravené chodníky a předzahrádky u rodinných domů, za plánovaným účelem, což je zasíťování celé obce digitálním kabelem.

Rozpočet na pokládku VO pro obec vycházel na částku bezmála 550.000,- Kč. Tím, že se obec připojila k dodavatelům  E.ON a VIVO Connection, ušetřila velké náklady. Dodávka pokládky VO byla vysoutěžena za částku ca 150.000,- Kč. Hrubá úspora činí tedy téměř 400.000,- Kč, a proto bude možno dodělat při pokládce kabelů chodníky v celé délce od školy až k dolní hospodě.

 

II. Oprava dětského hřiště:

Získaná dotace od KÚ JMK ve výši 175.000,- Kč umožnila doplnění kolotoče s bezpečnostní dopadovou plochou a houpačky k dalším herním prvkům na dětském hřišti. Následně zaznamená hřiště další dvě změny, a to osvětlení hrací plochy a vybudování chodníků pro příjezd kočárků. Dále budou osazeny nové lavičky a pod lanovku rozprostřen koberec z umělé trávy.

 

III. Oprava sochy sv. Jana Nepomuckého, hřbitovního vstupu a hřbitovní zdi:

Dotace na opravu sochy z ORP, ve výši ca 70.000,- Kč nám umožní zrekonstruovat sochu a její podstavec, který byl v havarijním stavu. Souběžně s opravou sochy probíhají opravy vstupního oblouku na hřbitov, který měl rozpadlou omítku na většině své plochy. Kříž na bráně bude opraven a opatřen antikorozním nátěrem, stejně jako kovová brána vstupního oblouku.

Jelikož byla Obec Vážany n/Lit. pověřena konáním letošního ročníku "Iniciativa smíření 2016", tak bude poopravena a natřena bílou silikonovou barvou i celá hřbitovní zeď.

 

IV. Rekonstrukce hasičky (I. etapa):

Z loňského roku získané dotace ve výši 250.000,- Kč proinvestovává obec na opravu hasičky, konkrétně její přední části, určené pro umístění techniky. Společně s hasičkou bude opravena a zateplena čelní část budovy OÚ a vybudována dlažba a obrubníky. Vnitřní prostory OÚ jsou postupně modernizovány. Na hody 2016 bude v neděli za účasti stárků, dechové hudby a pana faráře hasička slavnostně otevřena a posvěcena.

 

I když nyní přinášejí rekonstrukce a opravy určité nepohodlí a omezení pro občany obce, tak výsledek bude jistě stát za to. Docílíme nově upraveného úseku obce - od školy ke kostelu - nové chodníky a osvětlení. Budova hasičky a OÚ dostane "nový kabát" a bude velmi dobře reprezentovat vzhled naší obce. Rekonstrukce sochy a oprava hřbitovních staveb posune celkový náhled na hřbitov do vyšší dimenze, a co se týká dětského hřiště, tak již nyní je zřejmé, že osazení nových prvků přilákalo na hřiště více dětí, než jak bylo v minulosti.  A to je moc dobře!

 

 

Datum a čas: 08.05.2016 19:23
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Od 21. 7. 2017 (a potom každý pátek, vždy v 19:00 hod., v horní hospodě) začínají nácviky na HODY 2017. Každý, kdo má zájem absolvovat o letošních hodech nedělní průvod a odpolední hodovou zábavu v kroji, ať se dostaví a zapojí se do hodového dění.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 20.07

Vážení spoluobčané. Zdraví Vás první účastníci přivesnického tábora ve Vážanech nad Litavou, který probíhá v tomto týdnu v mateřské školce. Zveme Vás do knihovny v pátek dne 21. 7. 2017 v průběhu o...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky