Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Košt slivovice Vážany n/Lit. 2017

Dne 25. 3. 2017 se pod záštitou ČZS Vážany nad Litavou, v prostorách Obecního domu, konal tradiční, tentokrát již 16. ročník koštu slivovice.

Absolutním vítězem letošního ročníku se stal po soutěžním rozstřelu pan Jiří Pernes z Kobeřic se svou slivovicí, která získala nejvyšší hodnocení ze všech vzorků.

V kategorii slivovic se dělí o první místo pan Jiří Pernes z Kobeřic, Tomáš Kundera z Milešovic a pan Filip Javůrek z Vážan nad Litavou, druhé místo obsadil pan Jiří Dostál z Vážan nad Litavou  a o třetí místo se podělili pan Vladimír Hanák z Kobeřic, paní Květa Svobodová z Vážan nad Litavou a pan Vít Zachoval z Vážan nad Litavou.

V kategorii meruňkovic obsadil první místo pan Martin Urban z Kobeřic, druhé místo obsadil pan Aleš Sedlák z Kobeřic. Na třetí místo pak dosáhnul pan Radim Kamenský z Kobeřic.

V kategorii hruška obsadil první místo pan Vladimír Kučera z Vážan nad Litavou, druhé místo obsadil pan Luděk Cakl z Kobeřic a o třetí místo se podělili pan František Fišer z Ořechova a paní Libuše Labancová z Prostějova.

V kategorii letní obsadil první místo pan Viktor Zachoval z Vážan nad Litavou - mirabelka, o druhé místo se podělili pan František Fišer z Ořechova - datle s medem a Radim Kamenský z Kobeřic - žitná a o třetí místo se dělí pan Petr Bouška z Milešovic - zelená ryngle, Lubomír Karafiát st. z Prostějova - jablko a Lubomír Karafiát st. z Prostějova.

V kategorii likéry se dělí o první místo Radek Vokál z Šitbořic - višňový likér a Libor Florián z Újezda u Brna - mandlovice, na druhém místě se umístila paní Jarmila Černáková z Vážan nad Litavou - mandlová, a dělené třetí místo obsadili pan Milan Bayer ze Slavkova u Brna - griotka a pan Vladimír Haná z Kobeřic - likér smutného Roma.

Návštěvníci letošní akce si pochutnali na vystavených vzorcích "pálenek" a při dobré hudbě k tanci a poslechu (letos nám hrála skupina Lalia) si mohli užít sobotní poklidné odpoledne.

Zahrádkářům patří velký dík za povedenou akci a těšíme se na košt v r. 2018.

Jedna z hlavních organizátorek akce - Marie Zachovalová, dodává:

V sobotu, 11.3. se sešli degustátoři a měli před sebou odpovědnou činnost,  vyhodnotit pálenky soutěžících, rozdělených do 5.kategorií (41 vzorků slivovice, 23 meruňkovice, 8 hruškovice, 23 letní a 15 likéry).

V sobotu 25. 3.  proběhlo vyhodnocení, s taneční zábavou a na zpestření i losování o pěkné ceny. Diplomů se rozdalo hodně, vyhodnocení převážně ovládli soutěžící z Kobeřic , ale i vážanští se neztratili. Celkem se akce zúčastnilo téměř 130 platících návštěvníků, ochutnali vzorky pálenek dle své chuti, zazpívali a zatancovali s hudební skupinou LALIA. Zpestřením akce bylo 143 cen, hned po zakoupení roličky se návštěvník dověděl jakou cenu vyhrál a pokud ne, tak se mohl zasmát u napsaného vtipu a poděkováním za účast. Mezi ruličkami bylo i 7ks, které postoupily do losování o hodnotné ceny (el. řetězová pila, tlaková myčka, strunová sekačka, teleskopická pilka, sušička ovoce, slivovice absolutního výherce a velký dort) a sami soutěžící si vytáhli obálku s názvem ceny kterou vyhráli.

Výbor zahrádkářů touto cestou děkuje všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na této akci, ať už darovali vzorek slivovice, kterého si i přes nepřízeň počasí v loňském roce, velmi ceníme, příspěvkem do tomboly nebo jen svou účastí na akci. Doufáme, že letos nás počasí nezklame, ovoce na vypálení bude hodně a tím pádem se budeme těšit na už 17. ročník.

 

Datum a čas: 26.03.2017 23:42
Napsal: Mat
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Od 21. 7. 2017 (a potom každý pátek, vždy v 19:00 hod., v horní hospodě) začínají nácviky na HODY 2017. Každý, kdo má zájem absolvovat o letošních hodech nedělní průvod a odpolední hodovou zábavu v kroji, ať se dostaví a zapojí se do hodového dění.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 27.07

Tělovýchovná Jednota Vážany nad Litavou, oddíl kopané, zvé své příznivce na přátelské fotbalové utkání našeho “A”mužstva s mužstvem Svratka Brno “B”, v neděli 30.7.2017 v 10:30 hod na fotbalovém hř...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky