Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Hrátky s pamětí Vážany n/Lit. 2017

Motto:

„Paměť je naším jediným bohatstvím. Teprve přijdeme-li o ni, stanou se z nás skuteční žebráci…“

To je myšlenka Jeana Etienna Dominiqua  Esquiroly, francouzského psychiatra (1772-1840), říká paní L. Pilátová, která ke konané akci podává informaci:

Každá lidská činnost – vzdělání, výchova, práce, kultura, věda, sport, technika – předpokládá dobře rozvinutou paměť. Někdy děláme nevědomky to, co naší paměti škodí, což je nedostatek spánku, času, také únava, nedostatek podnětů, sociální izolace nebo nízká sebedůvěra. Na „zakrnění“ paměti mají velký podíl i moderní technologie, protože až příliš spoléháme na to, že všechno najdeme v počítači nebo mobilním telefonu.

V březnu jsme už nestihli „Národní týden trénování paměti“, takže jsme využili příležitosti uskutečnit „Hrátky s pamětí“ s paní Zdeňkou Adlerovou, certifikovanou trenérkou paměti ČSTPMJ (Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging), která nám velmi zábavnou formou přiblížila, jak svoji paměť procvičit. Naučila nás využívat některé paměťové techniky, také jsme si hráli se slovy a čísly, hledali rozdíly na obrázcích. Bylo toho hodně, co jsme si za hodinu a půl mohli vyzkoušet. A chcete i vy vědět jak trénovat a cvičit mozek? Není to problém. Stačí přijít do obecní knihovny – v době kdy je otevřená – a zkusit si to. Paní Adlerová nám nechala nějaké pracovní listy a informace jak v této potřebné činnosti pokračovat.

Děkujeme paní Adlerové za všechny informace a trpělivost, se kterou se nám věnovala. Také desítce účastníků za aktivní přístup a odvahu přijít si vyzkoušet svoji paměť. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě akce podíleli a připravili nám v obecní knihovně zase jeden z pěkných zážitků.

 

Datum a čas: 06.04.2017 11:49
Napsal: Zam
Kategorie: Kulturní a sportovní akce

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Od 21. 7. 2017 (a potom každý pátek, vždy v 19:00 hod., v horní hospodě) začínají nácviky na HODY 2017. Každý, kdo má zájem absolvovat o letošních hodech nedělní průvod a odpolední hodovou zábavu v kroji, ať se dostaví a zapojí se do hodového dění.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 27.07

Tělovýchovná Jednota Vážany nad Litavou, oddíl kopané, zvé své příznivce na přátelské fotbalové utkání našeho “A”mužstva s mužstvem Svratka Brno “B”, v neděli 30.7.2017 v 10:30 hod na fotbalovém hř...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Chyť, změř a pusť.

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky