Obec Vážany nad Litavou

Vážany nad Litavou

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Angličtina v MŠ Vážany n/Lit. 2015

Od října 2015 mají děti v MŠ Vážany nad Litavou zajištěnu výuku anglického jazyka, která probíhá každé úterý odpoledne.

Na jedné z vyučovacích hodin jsem byl na náslechu a moje hodnocení, s jakou profesionalitou a pedagogickým citem je angličtina dětem předkládána, je na výbornou.

Je výborné, že děti dostávají cizí jazyk tzv. „do uší“, v tak raném věku a tak hravou metodou, kterou paní vyučující zvolila.

Během celé hodiny „nepadne“ ani jedno české slovo, vše se odehrává v anglickém jazyce a děti, i když někdy ihned nerozumí, co se po nich chce, tak intuitivně reagují na pokyny paní vyučující a celý proces se úspěšně posouvá do pochopení a zažití si slovní zásoby.

Krátký popis z náhledu, z 20. 10. 2015:

Vyučující se s dětmi napřed přivítala, potom je vyzvala, aby se vzaly za ruce, utvořily kruh a posadily se. Na slova „sit down“ děti už reagovaly jednoznačně (to už měly v minulé hodině a pamatují si, že si mají sednout). Potom si vzala vyučující na ruku loutku žáby a řekla dětem, že je to pan „frog“. Následně je vyzvala, aby se děti panu „frogovi“  představily. „I am“ Anetka, začala suverénně Anetka Pišová a poté se připojovaly další děti, které se rovněž žábě představily. Paní vyučující vzápětí poslala loutku žáby dokola, kruhem dětí, které se vždy po obdržení loutky měly poděkovat tomu, kdo jim ji dal. „Thank you“ znělo z postupně z úst nadšených tváří…., a tak to šlo dál a dál a bylo zřetelné, že to děti úžasně baví. A to je moc dobře! Výuka hrou je ta nejzáživnější a dosahuje nejvyšších výsledků.

Jsem rád, že můžeme i na naší obci poskytovat dětem tuto službu (výuku cizího jazyka), a že toto děti jednou ocení nejen při dalším studiu na školách, ale zejména v praxi, kde se v dnešní době bez angličtiny člověk hůře uplatňuje.

Děkuji pracovníkům MŠ, že poskytují pro výuku kvalitní zázemí.

Ing. Václav Matyáš, starosta obce

Datum a čas: 21.10.2015 13:05
Napsal: Mat
Kategorie: Ostatní

Obsah postranní lišty

Důležitá oznámení

Obecní úřad oznamuje, že dle informací od společnosti VIVO Connection budou pravděpodobně do konce měsíce května 2017 ukončeny výkopové práce v naší obci. Služby společnosti je možno objednávat na www.citymail.cz nebo i osobně ve Slavkově na pobočce VIVO Connection. Starosta vyzývá občany, kterým při výkopových pracích vznikla nějaká materiální újma či došlo k nedokonalému zapravení terénu, předzahrádky nebo chodníku, aby do 31. 5. 2017 nahlásili na Obecním úřadě danou věc k řešení s VIVO Connection.

Oddíl postranní lišty

Vyhledat

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 25.05

MŠ Vážany nad Litavou hledá na celý pracovní úvazek kuchařku - vyučena v oboru. Bližší informace na tel. č.: 544 223 026. Nástup od 21. 8. 2017.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Napsali o nás

 http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/o-sto-let-zpatky-v-case-vazansti-posnidali-na-zamecku-20161127.html

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vlcaci-z-byvale-motokrosove-drahy-ve-vazanech-nad-litavou-ohrozovali-deti-20170206.html

Důkazní břemeno stran skládky je prý na obci

Soud pozastavil skládku

Vlčáci z bývalé motokrosové dráhy

O sto let zpátky v čase

K zakázané skládce míří náklaďáky

Hejtman na jednání ve Vážanech n/Lit.

Tabule u vjezdu na skládku ve Vážanech

Vážanská skládka pohledem hejtmana

Někdo zatarasil vjezd na skládku

Byty pro sociálně slabší občany

Oprava místní komunikace Vážany n/Lit.

Problémová motokrosová dráha

Auta vozí na skládku odpad dál ...

Sanace skládky ve Vážanech n/Lit.?

Více odkazů zde

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí

Patička stránky